Latviešu valodas pedagogi sāk ģimnāzijas simtgades svinības

Sarunas par valodu, par seniem laikiem un cerīgs skats nākotnē – tā var raksturot gaisotni, kura sestdien, 12. maijā, valdīja Dāviņu pagastā, sētā, kurā reiz dzīvojis skolotājs Jānis Kalniņš.

Gaidot Bauskas Valsts ģimnāzijas simtgadi, jubilejas pasākumu virteni sāka izglītības iestādes esošo un bijušo latviešu valodas un literatūras pedagogu tikšanās. Simt gadu laikā dzimto valodu skolēniem mācījis 41 pedagogs, pasākumā Dāviņos bija ieradušies piecpadsmit. Atmiņu stāstos tika pieminēti skolotāji, kuru vairs nav šai saulē, tika runāts par pedagogiem, kuru dzīves un darba gaitas aizvijušās projām no Bauskas, arī no Latvijas.

Tikšanās pasākumu ievadīja Vecsaules pagasta amatierkopas uzveduma par Jāni Kalniņu jeb rakstnieku Jāni Sarmu fragmenti. Bijusī baušķeniece Rūta Koluža, kura tagad dzīvo Lielvārdē, iepazīstināja ar vēl citiem J. Sarmas dzīves faktiem. Viņa dalījās arī savās pārdomās par latviešu valodas mūsdienīgu lietojumu.

Pedagogu tikšanās notika Valsts valodas dienas, par kuru Latvijā noteikts 13. maijs, priekšvakarā. Šī atceres diena tika iedibināta 2012. gadā ar mērķi Jura Alunāna dzimšanas dienā radošā un mūsdienīgā veidā svinēt to, ka mūsu valsts valoda ir latviešu valoda.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju