Labdarības koncertā Bārbelē aicina kopīgiem spēkiem uzcelt skolu 17

Vairāki simti interesentu, arī priestera Andreja Mediņa ideju atbalstītāju svētdien, 19. augustā, pulcējās Bārbelē. Labdarības koncertā «Uzcel savu skolu!» vāca ziedojumus jaunajai mācību iestādei – Bārbeles zēnu pamatskolai «Saknes un spārni».

«Valstī kā sasniegums tiek pasniegtas ziņas par skolu slēgšanu, kuru noslēpj jēdzienā «optimizācija». Ar to nav jālepojas. Tas ir nevarēšanas un nevēlēšanās darīt apliecinājums. Mēs kopīgi ceļam Bārbeles zēnu skolu, lai pierādītu pretējo – Latvijā skolas var uzcelt, nevis tikai slēgt. Kad uzcelsim šo zēnu skolu, ķersimies klāt Kaucmindes meiteņu skolai. Mūsu zēni tad jau būs lieli, iemācījušies lidot un lidos pie meitenēm ciemos,» uzrunājot sanākušos, A. Mediņš ļāvās sapņiem.

Kristīne Kuzma no Beibežiem pauda prieku par sakopto vidi, jo līdz šim bijusī skola un tās apkārtne atstājusi diezgan bēdīgu iespaidu. Dziedošā Tihovsku ģimene bija mērojusi ceļu no Ludzas. «Esmu sajūsmā par šo izbūvēto estrādi. Redzat, lietā likti bijušie elektrolīniju balsti! Arī citi kokmateriāli ir pielāgoti. Viss tapis bez miljonu eiro ieguldījuma, bez bezjēdzīgiem lētajiem iepirkumiem un bezgalīgās rezultātu pārsūdzēšanas. Valsts un pašvaldību ierēdņiem jābrauc pie Andreja Mediņa mācīties saimniekot,» secina Dace Tihovska.

Koncerts sākās ar iesildošos mākslinieku – Goran Goras un Renāra Kaupera – uzstāšanos. Pēc jestras kopdziedāšanas viņus uz skatuves nomainīja pasākuma lielākās zvaigznes – bundzinieku trio «Brāļi Grīnbergi». Šie trīs Rīgas puikas – Kārlis (15 gadu), Ansis (12 gadu) un Miķelis (7 gadi) – sajūsmināja publiku ar savu virtuozo bungu un perkusiju spēli. Latvijā jaunie talanti vēl ir maz pazīstami, taču šogad viņi guvuši divas uzvaras nozīmīgos instrumentālistu konkursos Holivudā un Izraēlā. Vēl Bārbeles skolas jaunuzbūvētajā estrādē uzstājās vokālā grupa «Dzeguzīte», kā arī pūtēju orķestris «Zelmeri pro».

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā otrdien, 21. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

njaa---

Medinam laikam paaraak labi iet- bazniica celas, ar tautas ziedojumiem- tad jau veel skolu ar)), valdiiba neliekas ne zinis-- , pareizi!, ,sak- pasiem jau jums to skolu vaig)), tad ari domajiiet. njaa---.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 16:37

pensionare

VISS NOTIEK!
LAI VEICAS CELAJIEM UN DARITAJIEM!
LABI KA NO JAUNA ATDZIMST SKOLA!!!

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 18:24

Auza

Auzans pārcelies uz Barbeli Laikam grib mācītiesZĒNU skolā!

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 18:46

vaarpa

auza saka- viss notiek!!!)))))

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 21:45

Auzam

Auzāns kā mēs pārējie,kas tur bijām priecājās par koncertu,sakopto skolu un tās apkārtni.Bet Tev dārgais laiks pameklēt vietu palīgskolā.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.21 07:03

Meldra

Kāpēc tāda diskriminācija? Ja nu kāda meitene arī grib lidot?

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 19:12

tā nu viņš ir

Apsviedīgais sapņainais privātpriesteris netraucēts turpina taisīt rebes.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 19:36

no malas

Suņi rej - karavāna iet tālāk !

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 22:15

ministrs

Kāpēc neviens neatbild - ir vai nav akreditācija šai "skolai"

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 22:06

Kas tu par ministru ja nezini kā tiek skolas akreditētas, pazvani Kovalam uz Vecumniekiem - viņš ir gudrāks par visiem ministriem, viņš pateiks !

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 22:13

Čau pilnīgs čau

Vergturu gadsimts? ...viss na haļavu ?

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.20 23:53

Vecāks

Žurnālists ir uzrakstījis slavinošu rakstu par skolas atdzimšanu, apsveicami, bet man kā vecākam rodas daudz jautājumi:
1. Vai šī izglītības iestāde ir akreditēta un licencēta?
2. Kāpēc pasākumā vecāki/apmeklētāji netika iepazīstināti ar potenciālajiem pedagogiem? Cik pedagogi strādās izglītības iestādē?
3. Ja skolā mācības plānots uzsākt jau pēc pāris dienām, vai visi būvdarbi būs pabeigti (skola šobrīd nav nevienā izglītības iestāžu reģistrā, piezvanot uz ministriju var noskaidrot)?
4. Vai Mediņu dzimtas pārstāvji savās jaunās atvases – zēnus arī laidīs šajā skolā? Ja nē, tad šis zēnu/jauno tēvu/lidotāju skolas projekts šķiet aizdomīgs!
5. Kāds būs vecāku līdzfinansējums?
6. Kāpēc tiek diskriminētas sieviešu dzimtas pārstāves, kāpēc meitenēm netiek piedāvāta apmācība šajā skolā?
7. Kā ir ar Montessori programmu, tā tiks īstenota šajā izglītības iestādē? Īsta pārliecība neradās.
P.S. Skola ir piedzīvojusi patīkamas pārmaiņas (PALDIES, labvēlim, naudas devējam), ieguldīts liels darbs, bet kopumā viss šis projekts ir aizdomīgs. Ja Mediņa kungs vēlējās pagodināt sabiedrību, izdarot lielu ieguldījumu tās labā, varbūt vajadzēja dot iespēju bērniem bāreņiem, bet no tā jau nevarēs nopelnīt. Šeit atgriežamies pie tā, ka katram svētam darbam apakšā ir melnā pusē, ko sauc par NAUDU!

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.21 11:14

To vecāks

Vai bērnu bāreņu uzturēšanai nevajag naudu ? Pat tualetes apmeklējumam vajag naudu !

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.21 13:11

To Vecāks

Protams, ka visam vajag naudu. Šādi projekti netaptu, ja nevarētu nopelnīt. Tāpēc nevajag izlikties par svētākiem nekā esi! Āmen.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.21 14:30

trīne

Viss, kas saistās ap jaunveidojumu Bārbelē , manī personīgi dalās 2 daļās. Pirmā labā lieta, ka Mediņš ir uzņēmies un puslīdz sakārtojis ēku jau tagad un, visticamāk, to darīs arī tālāk, līdz viss iecerētais tiks sakārtots. Te ir piemērs,tam, ko var izdarīt vienkārši STRĀDĀJOT. Otra lieta jau ir problēmātiska, un tam bažīgajam vecākam, kas uzdevis daudzos jautājumus, ir taisnība. Tur ir ko padomāt. Bet tā kā tā nav pašvaldības dibināta, bet privāta, tad iespējams, ir iespējama dažādas saturiskas variācijas. Skola pati akreditāciju neiegūst, akreditē programmas, ko tā īsteno. Vecāki var interesēties par programmas saturu, īstenošanas resursiem( pedagogi, māc.līdzekļi, u.tml.). Man personīgi liekas, ka šis projekts varētu neizdoties. Bet kāda maza sakritība: Visu cieņu Mediņam! Jo viņš runā to pašu, ko Pēteris Kļava, tikai vienkāršā un piezemētā valodā. Kļava ceļ savu izglītības centru Rīgā , Mediņš laukos. Lai izdodas abiem.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.21 22:40

pensionare

AR SKOLU BUS VISS LABI,SIS DIENAS LNT ZINAS STASTIJA PAR SKOLU UN RADIJA ARI,,TA KA NAV KO UZTRAUKTIES MUMS NO MALAS,KAM PATIK TIKAI KRITIZET.LAI DIEVS PALIDZ!!!

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.22 17:48

Novērotāja

Vismaz cilvēks un viņa komanda ko veido lietderīgu un vajadzīgu. Labāk, lai sēž Bārbelē pieturā veči in strebj alu un citiem diedelē naudu?

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.22 18:20

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju