Labāko būvju konkursam pieteikti trīs objekti Bauskas novadā 36

Nozares konkursam «Gada būve 2017» pieteikti trīs objekti Bauskas novadā, vēsta skates rīkotāji no Latvijas Būvinženieru savienības (LBS).

Kategorijā «Restaurācija» gada labākās būves titulam pieteikti divi objekti no Viļa Plūdoņa muzejā «Lejenieki» Bauskas novada Ceraukstes pagastā. Konkursam iesniegts pieteikums par dzejnieka sētā atjaunoto ratnīcu un klēti.

Ratnīcas restaurācijas projektu sagatavojis arhitektes Ināras Caunītes birojs, tā īstenošanas izmaksas ir 102 276,47 eiro. Klēts atjaunošanas projekts tapis SIA «Livland group», izmaksas – 100 987,43. Abās ēkās strādājuši SIA «Warss+» būvnieki. Pieteikumā norādīts, ka objektā izmantoti ekoloģiski vietējie materiāli, tostarp koka baļķi, dēļi, spāres, skaidas, apdares elementi un detaļas, māla klons, atgūti ķieģeļi un plienakmeņi kaļķu javā, durvis aprīkotas ar kalēja kaltām virām, pamati būvēti no laukakmeņiem.

Publisko jaunbūvju kategorijā konkursam pieteikts daudzfunkcionālais sporta un atpūtas centrs Salātu iela 5a jeb Bauskas peldbaseins. Projekta autors ir Sauļus Mikšts un SIA «REM PRO», ģenerāluzņēmēja – SIA «Abora».

Kopumā dažādās kategorijās saņemti 70 objektu pieteikumi no visas Latvijas. Tiks vērtēta objektu atbilstība konkursa noteikumiem, pēc tam skatei akceptētos apmeklēs žūrija. Neviens objekts 2017. gada labāko būvju skatei nav pieteikts no Iecavas, Vecumnieku vai Rundāles novada.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

A.Novickis

vai Bauskas novada domes vadībai nemaz nav kauna peldbaseinu virzīt uz labākās būves konkursu pēc visām nebūšanām ar projektētāju SIA «REM PRO» un projekta realizēšanā izškērdēto naudu? Vai šeit nebija kādam jāatņem projektēšanas sertifikāti, jeb pašvaldības projekta "bīdītāji" meloja par nekvalitatīvo projektu, lai pamatotu izmaiņas projektā (pārprojektēšanu) un būvniecības sadārdzinājumu?

pirms gada, 2018.01.26 12:20

Osvalds

Nu tad Sašiņ beidzot rīkojies!!! Taisnība jau Tev daļēji ir, bet ar bļaušanu Bdz netiksi.

pirms gada, 2018.01.26 12:38

Aija

Aleksandr, visi zin ka dzīvo ar Kursīti Rīgā, kāds tev vairs sakars ar Bausku???

pirms gada, 2018.01.26 13:44

A.Novickim

Ko Jūs labu vai sliktu esiet paveicis deputāts būdams ? Ko, konkrēti ? Vai pēc Jūsu iniciatīvas kāds jauns objekts Bauskas novadā ir uzcelts ? Rekonstruēts ? Sakopts ? Vai iekšpagalmi tiek remontēti ar Jūsu atbalstu ? Vai pasākumi notiek ar Jūsu atbalstu ? NĒ !!!!
Tikai "apriet", noniecināt, noliegt - tas ir Jūsu stils. Pēc Jūsu domām - viss, kas notiek - ir slikti.
Taču, par laimi, tā nav. Ir arī ļoti labas un pozitīvas lietas. Bet Jūs jau neredzat un nemākāt priecāties par CITU CILVĒKU paveikto, arī tad nē, ja pats to izmantojiet. Gan jau kādreiz sapratīsiet, ka ar TUKŠU kritizēšanu un līdzcilvēku noniecināšanu savā dzīvē tālu netiksiet.

pirms gada, 2018.01.26 13:49

Skaidrīte

Tad tomēr tā taisnība, no Jums Aleksandr es nekad to nebiju gaidījusi, žēl, jācer ka Jums nebūs jānožēlo, Aivija tā nevar rīkoties!

pirms gada, 2018.01.26 13:56

kā parasti

nekvalitatīvs bija ne tikai basena projekts, bet beigu beigās ar uguņosanu un ķekatniekiem visu vērsa par labu, vienīgi tām mājām ūdenī labāk nekļūst.

pirms gada, 2018.01.26 15:17

izskatās

ka Novicka vārda parādīšanās vien daudziem no novada pārvaldes izraisa tādu reakciju kāda tā būtu ja ķēvei karstu kartupeli pabāztu zem astes, vai kaķim terpentīnu iesmērētu attiecīgajā vietā, diemžēl par minēto problēmu kā parasti mutes ciet

pirms gada, 2018.01.27 12:06

A. Novickim

Aleksandr, tu citos redzi bīdītājus, meļus, apelē pie kauna izjūtas, bet kā tev pašam ar visām šām īpašibām ir? Citos redzi skabargu, bet pats sev baļķi neredzi. Tev pašam kauns ir ? Cilvēkam jāsāk ar sevi, un tad jāmāca un jāapvaino citi!

pirms gada, 2018.01.26 13:36

varbūt?

tieši Novickim nav par ko kaunēties, vismaz par to laiku kurā viņš ir deputāts, vai kaunēties nevajadzētu tiem, kuru "darbus" viņš mēģina celt gaismā, vai tas izdodas līdz galam, tā cita lieta, bet pretstāve kāda un redzams tieši no novada pārvaldes

pirms gada, 2018.01.26 19:18

!

Ja tā īsti Aleksandram nav kur piesieties, tad paķer privāto dzīvi. Vienīgais uz kuru var likt cerību par nelikumību likvidēšanu , esi Tu.

pirms gada, 2018.01.26 19:35

būt, var

Ko viņš ir tāadu izdarījis, izņemot bļaustijies, jā to viņš prot un kā vēl, bet kāds reāls labums no tās "informēšanas", kurš ir atlaists no darba , vai sodīts par 100%, vienīgi pašu atlaida, tas ir viņa panākums?

pirms gada, 2018.01.26 20:11

varbūt?

visiem nav pieņemams stils, kādu iedomājušies novada pārvaldes svingeri, savus priekus baudīt pat skolai piederošajā objektā, tur ierīkojot džakuzi

pirms gada, 2018.01.27 12:11

A.Novickis

Ikreiz, kad tiek pamatoti norādīts uz notiekošajām nejēdzībām novada domē un nodokļu naudas izsaimniekošanu, ir pierasts saņemt no pilsētas padomes laikiem veidotā pašvaldības ģimenes astoņkāja štata “komentētāju” samazgas. To saņemt riskē gandrīz ikviens, kas publiski uzdrīkstas apdraudēt “viskompetentākās” pašreizējās domes vadības un tās “politiski vislojālākās” saujiņas “darboņu” labsajūtu. Kritizētāju mutes “aizvēršanai” metodes netiek smādētas. Centīgākie- neaizvietojamie “speciālisti”, kuri amatos iekārtoti pēc “politiskās uzticamības” vai ģimenes piederības kritērijiem, kurus kāds ir uzdrīkstējies “paglaudīt pret spalvu”. Pašvaldībā šodien nav vadības, kas sauktu pie atbildības tos “darbonīšus”, kuri pielikuši savu roku nejēdzībās, nekompetencē un kļūdās, par kurām pilnā apmērā tiek samaksāts no nodokļu maksātāju maciņiem. Vēl vairāk, pie varas esošie ir radījuši “veidojumu”, kurā piesedz viens otru: bezkontroles rezultātā izveidota augsne darījumiem ar korupcijas pazīmēm. Par uzticamo “darboņu varoņdarbiem” neviens neatbild, likumiem atbilstoši tiek “sakārtoti” iepirkumu dokumenti “pareizajiem” pretendentiem, “likumīgi” izkārtoti” pašvaldības labumi sev vai saviem pietuvinātajiem. Iedibināta kārtība, kad deputāti pieņem “politiskos” lēmumus par līdzekļu piešķiršanu pat bez pamatojuma dokumentiem! Tiek slēpta pašvaldības vadībai neglaimojoša informācija! “Vairāk pozitīvas informācijas!” tāds šodien politiskās varas “karteļa” lozungs, tāpēc par to izpildvaras ģimenes astoņkāja “sabiedriskā” viedokļa paudējiem skaļi “jābazūnē” par nodokļu maksātāju naudu izdotās pašvaldības izdevumā un jādod anonīmi pretspars ikvienai kritiskai piezīmei BDz forumā pie reizes nodemonstrējot pateicību savam “barotājam”.

pirms gada, 2018.01.29 12:23

Alex

Beidz vienreiz rakstīt savus memuārus, tev ,tiešām, nav ko darīt? Šķiet, ka esi tik ļoti nepamierināts ar dzīvi, ka ikviens, kas atļaujas tev oponēt ir melis, krāpnieks, ģimenes astoķājis, jūs tak arī tagad abi ar Aiviju esat ģimene, vai tad tu esi godīgs pret sevi un vēlētāju? Memuārus rakstīsi, kad aiziesi pensijā, Pirmkārt visu ko aprasktiji pierādi, otrkārt, lai vainīgie saņem sodu, jau apnikusi tava plikā bazūnēšana.

pirms gada, 2018.01.29 14:04

Neticu

Aleksandr, tu tik daudz sarakstīji, ka grūti saprast, vai tas atbilst patiesībai, vai tās ir dusmas un skaudība, ka atkal un atkal tev nekas nav izdevies. Gribētu zināt kāpēc tu visu šito raksti komentāros, bet ne tur kur vajag, lai attiecīgās iestādes spriež par tavu aizdomu patiesumu. Uzraksti mums parastajai tautai, kas ir tas ar ko tu pats vari būt lepns, ko tu esi dzīvē labu paveicis, lai par tevi cilvēki runātu tikai labu, cik tev pašam ir tīra sirdsabzina, vai vienmēr pret visiem esi bijis godīgs? Cik zinu visas tavas darbības Mežotnē, tāpat tika aprunātas utt. nu tu dari to pašu.

pirms gada, 2018.01.29 15:58

A

Saša atceries, kad es tev prasiju par tavām un Kursītes attiecībām, tu atbildēji, ka tās ir baumas, ka administrācijas dzeguzes jau sen izplata tādas baumas, ka tev nekas nav bijis ar to sievieti un nebūs tikai kologeālas attiecības. Tad kurš kuru apmelo? Tagad izrādās jūs jau abi dzīvojat kopā!

pirms gada, 2018.01.29 17:51

Aija

Izlasot tavus murgus secinu tā var uzraktīt nelaimīgs neveiksmju sagrauts cilvēks! Neveiksminieks esi un paliksi Âmen!

pirms gada, 2018.01.30 05:14

Kalinkam

Par REM PRO sertifikāta anulēšanu gan rīk0jies

pirms gada, 2018.01.26 14:02

Raimonds

Citāts no Novada vēstīm-Šķiet, priestera dotā svētība bi
-
jusi ļoti nozīmīga, jo, neskatoties
uz samērā nepilnīgo un nekvalita
-
tīvo objekta tehnisko projektu un
grūtībām, kas šī iemesla dēļ radās
būvniecības laikā, veiksmīgi sadar
-
bojoties būvniekam un pasūtītājam,
šodien gatavojamies ēkas nodoša
-
nai iedzīvotāju lietošanā.Nekvalitātīvākais pārtop par LABĀKO. Zolitūdes Maxima arī bija labākā.

pirms gada, 2018.01.26 14:31

doma

Pat svētam cilvēkam ir ko teikt. Vai vēl jūs neesat aizdomājušies.

pirms gada, 2018.01.26 19:46

pozitīvās lietas

nesaprotu, vai tas ka sāk bēgt NA biedri un arī tas, ka katram jaundzimušajam novadā jau ir uzkrauts vairāku desmitu tūkstošu parāds, ir pozitīvi vai negatīvi?

pirms gada, 2018.01.26 15:13

Man patika

par tiem ekoloģiskajiem kokiem un ķieģeļiem. par to vien tak balva jādod

pirms gada, 2018.01.26 16:09

mazs precizējums

Vispār jau Lejeniekos ir atjaunota klēts ar ratnīcu (tā ir bildē priekšplānā redzamā guļbaļķu būve) un kūts (tālākā, balti krāsotā mūra ēka). Pēdējā Plūdoņa laikā turēja govis, zirgus un sīklopus, nevis ratus, tātad, tā ir kūts.

pirms gada, 2018.01.26 16:15

cienījamais deputāt

Šašiņ, vismaz daži, tādi kā Tu, starp deputātiem ir vajadzīgi, lai novada pārvaldē nevaldītu tāda idille kāda ir aprakstīta Virzas „Straumēnos” un „Bauskas Novada Vēstīs”. Bet no malas noraugoties tavās darbībās, var padomāt, ka tāds puskoka lēcējs vien esi. Ja jau esi pieķēries tādam tematam kā projekti, tad vajadzētu pievērsties novadā iedibinātajai kārtībai- katram lielākam objektam vismaz pāris projektu. Ja nemaldos, tam pašam baseinam to bija vismaz trīs, pie dažādiem projektētājiem, un tie ir simti tukstoši, izmesti papīrgrozā. Tagad pat, vecais, gandrīz 80 tūkstošus vērtais bibliotēkas projekts nederot, vajagot jaunu, kas jau izmaksāšot krietni pāri 100 tūkstošiem. Izskatās, ka novadā tā ir ierasta prakse, kādiem speciālistiem naudas pelnīšana uz projektu rēķina, jo vairāk, jo labāk, un pats galvenais- visi gali ūdenī, mēs izvēlamies labāko, laikmetīgāko, bet kurš ir tas, kurš pasūta to novecojušo un par to izsviež tūkstošus no nodokļos nomaksātā? Šašiņ, varbūt ši būs tā reize, kad nevajadzīgo un nekvalitatīvo projektu ražotāji kaut daļu atmaksās novada kasē?

pirms gada, 2018.01.26 16:23

deputāts, vai cienijams?

Aleksandr - bruģē ceļu Saimas vēlēšanām, tikai tagad plakātam pa vidu sirsniņu varēs iezīmēt:)))

pirms gada, 2018.01.26 17:12

jautātājam

kādēļ jautā, ja par cienīamiem atzīsti tikai sava pirts kluba svingerus?

pirms gada, 2018.01.27 14:55

atbilde

Sašiņ, tu par sevi un savu punķuzirni, jo kā zināms svingeri ir cilvēki, kas meklē seksuālus piedzīvojumus ārpus savām attiecībām, tad jau esi trāpijis desmitniekā:)))

pirms gada, 2018.01.27 16:25

Pirts lāva

pēc vēstures notikumiem spriežot tam bābietim ,punkainajamzirnim ,svingerošana ir hobojs, kurš būs nākamais upuris?

pirms gada, 2018.01.28 10:31

Pirts lāvai

Kam lielāks maks un teikšana, tas nākamais. Un pats galvenais- lai ir precēts, pusmūža deputāts.

pirms gada, 2018.01.30 11:32

Bibliotēka

Arī es izlasīju BDz par jaunās superbibliotēkas projekta uzlabošanu, kura izmaksās 2,5x dārgāk par
pašu projektu. Arī celtniecības izmaksas 5 milj. kaut kā īsti "nelīmējas" ar manu izpratni, kas ir bibliotēka mazpilsētā ar nepilniem 9000 iedzīvotājiem. Tiešām gribētos saprast, kāda megabūve te ir iecerēta. Ja saliek kopā šobrīd zināmos ciparus, tad šī ēka izmaksās vismaz 5,25 milj., un skaidrs, ka celtniecības laikā izmaksas tradicionāli augs vēl vismaz par 10%. Te nu es pilnīgi piekrītu Novickim, ka vairumam deputātu šajā jautājumā prātiņš ir aizgājis pastaigāties. Un kā tad tur īsti ir ar to publisko apspriešanu?

pirms gada, 2018.01.26 16:40

vārds

Kādi 9000 iedzīvotāji,sen jau mazāk, labi ja 7 tūkstoši.Lieta tāda, ka deklarējušies varbūt, bet sen jau ārzemēs.

pirms gada, 2018.01.27 11:30

vārdam

Drīzāk, ka Bauskā ir vairāk par šiem 9000, jo te reāli dzīvo ļoti daudzi pagastos deklarētie, ja netici - pārskaiti! :)

pirms gada, 2018.01.27 12:15

Tautas skaitīšana

Nav jau tik svarīgi 6 vai 9, bet iecere kopumā ir sviests un miljoni neadekvāti.

pirms gada, 2018.01.27 14:56

diez?

cik reizes Zolitūdē iedzīvotāju vairāk nekā Bauskas novadā? Piedevām, cik reizes Zolitūdē mazāka pārvaldē?

pirms gada, 2018.01.27 14:59

Rundāle ????????????

Rundāle ceļ arī riktīgo ēku , drīz redzēsiet

pirms gada, 2018.01.26 23:55

lauķis

Pēc desmit gadiem, kad būs atkal rajoni, un visā Bauskas rajonā kopā dzīvos kādi 9 tūkstosši, Rundāles pagasta jaunajā šķūnī svilpos vējš tāpat kā tagad padomju fermās un likvidētajās lauku skolās.

pirms gada, 2018.01.27 15:02

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju