Labākie portreti fotodienās Bauskā tapuši rīdziniecēm 1

Bauskas kultūras centrā (BKC) apskatāmi teju 40 baušķenieku un novada ļaužu portreti. Tie ir projekta «Foto dienas Bauskā 2017» dalībnieku veidotie labākie darbi.

Izstādi BKC atklāja sestdien, 28. oktobrī. Fotogrāfijas vērtēja gan organizatori, gan novada pašvaldība. Labāko darbu autoriem bija sarūpētas balvas, arī bezmaksas ielūgums uz nākamā gada foto dienām Bauskā. Organizatoru vērtējumā par labāko atzīta rīdzinieces Ivetas Pērkones fotogrāfija. Novada dome augstāko vērtējumu devusi rīdzinieces Mārītes Melnikas fotoattēlam. Labāko darbu autoru vidū ir arī Valija Platace no Latgales. Balvu ieguvējas Bauskā nebija ieradušās, tādēļ dāvanas viņām nogādās īpaši.

Žūrijas atzinību izpelnījās arī rīdzinieks Valdis Žunda. Fotogrāfs «Bauskas Dzīvei» pauda prieku par savu darbu vērtējumu: «Izstādēs savas bildes esmu izrādījis, taču žūrijas atzinību izpelnos pirmo reizi.» Apskatei izliktas trīs V. Žundas fotogrāfijas, kas tapušas pie kāda slieku audzētāja mūsu pusē. «Lieliskas ir gaismu un ēnu rotaļas. Tas mani šajos darbos uzrunā īpaši,» V. Žundas attēlus raksturo viņa draugs, fotogrāfs no Rīgas Andris Apšenieks.

Gan V. Žunda, gan A. Apšenieks atzinīgi vērtē foto dienu projektu Bauskā. A. Apšenieks apņēmies tajā piedalīties arī nākamgad, taču izrādās – neizdosies izbrīvēt laiku. V. Žunda uzteic ekspozīcijā aplūkojamos darbus: «Kopiespaids ir labs, fotogrāfijās skatāms autoru rokraksts, prasmes un tehnisko iespēju izmantošana. Man patīk šī izstāde.»

Fotostudijas «Bauska» vadītāja Linda Kaufmane, uzrunājot izstādes atklāšanas pasākuma dalībniekus, pauda prieku par daudzveidīgajām fotogrāfijām. No 82 dalībnieku darbiem atlasīt 40 interesantākos un labākos nav bijis viegli. L. Kaufmane aicināja domāt par nākamā gada plenēru. Tā tēma – «Radošums fotogrāfijās». Nākamgad foto dienām Bauskā būs starptautisks akcents. Plenēra dalībniekiem atklāt foto noslēpumus piekrituši jomas speciālisti ne tikai no Latvijas, bet arī no ārvalstīm. Nākamgad foto dienas Bauskā notiks jau trešo reizi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Линдси Лохан

Часто камера контролирует вас, а не вы камеру. Раньше люди думали больше, прежде чем сделать фото. Ежедневно делаются миллионы фотографий, но мастерских фото не так много.

pirms gada, 2017.10.30 07:45

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju