Kurmenē bez aukstumiekārtas karstumā tirgo kupātus 4

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) karstajā laikā turpina pārbaudes un pastiprināti kontrolē pārtikas produktu realizāciju tirdzniecības un ēdināšanas uzņēmumos.
 
Temperatūra tirdzniecības vietu aukstuma vitrīnās gaļas un piena produktu uzglabāšanai drīkst būt maksimums +6 grādi, maltajai gaļai – ne vairāk par +2 grādiem, tāpat arī zivīm. Karstā laika dēļ, kad cilvēku veselību var apdraudēt baktēriju un toksīnu savairošanās, PVD inspektori pastiprināti uzrauga situāciju arī mūspusē, apliecināja  PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis.

PVD augusta datus apkopos mēneša beigās, informācija ir pieejama par jūliju. Neņemot vērā to, ka PVD Dienvidzemgales pārvaldes inspektori bija iesaistīti  pārbaudēs Dziesmu un deju svētku laikā, kā arī Āfrikas cūku mēra apkarošanā, jūlijā PVD darbinieki ir veikuši 79 pārbaudes tirdzniecības uzņēmumos un 43 kontroles sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos.

Neatbilstošs temperatūras režīms konstatēts 12 gadījumos, sešos uzņēmumos no aprites izņemti pārtikas produkti, 11 gadījumos piemēroti administratīvie sodi.

J. Grosbārdis stāsta, ka jūlijā saņemtas 17 sūdzības par neatbilstošu pārtikas tirdzniecību, no kurām sešas bijušas pamatotas, bet trīs daļēji pamatotas.

«Izvērtējot uzraudzības rezultātus, jāsecina, ka pārkāpumu, kas saistīti ar temperatūras režīmu neievērošanu, nav vairāk kā iepriekšējā vasarā. Tirdzniecības uzņēmumi cenšas noteikumus ievērot. Biežāk problēmas tiek konstatētas izbraukuma tirdzniecības laikā, kad uzņēmējs nav padomājis par atbilstošām aukstumiekārtām augsta riska produktu uzglabāšanai drošā temperatūrā,» teic J. Grosbārdis.

Viņš atzīmē, ka atsevišķi uzņēmēji par drošu pārtiku nedomā nemaz, jo komersantu interesējot tikai peļņa. Tā, piemēram, pagājušajā nedēļā, 10. augustā, veicot pārbaudi izbraukuma tirdzniecības vietā Kurmenē, konstatēts, ka cūkgaļas kupāti tiek tirgoti +30 grādu temperatūrā bez aukstumiekārtas.

Tālab J. Grosbārdis atgādina, ka produkti jāiegādājas tikai drošās, legālās tirdzniecības vietās, pievēršot uzmanību pārtikas produktu uzglabāšanas apstākļiem, marķējumam un derīguma termiņam.

«Prasiet darījumu apliecinošu dokumentu, čeku, lai problēmu gadījumā varētu vērsties pret tirgotāju. Domājiet par savu un savu tuvinieku veselību. Svarīgi, karstā laikā pēc iespējas ātrāk augsta riska produktus nogādāt aukstumā, ledusskapī, nevis ar ātri bojājošām precēm stundām ilgi staigāt apkārt,» teic J. Grosbārdis.

Par novērotiem pārkāpumiem pārtikas tirdzniecības vietās viņš aicina informēt PVD, zvanot uz uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402, vai PVD Dienvidzemgales pārvaldi 63021124.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

pārbaudes, noteikumi....

izskatās, tas vienīgi priekš kaķiem, jo šīs iestādes PVD, VID brīvdienās nestrādā, un valsts ierēdnim darbs brīvdienā, tas taču liels grēks. Tepat Bauzes tirgū, sestdienās sabrauc tirgotāji, uzstāda teltis, galdu rindas, tirgo jaunas sadzīvē noderīgas preces, bet tāds nieks, kā kases aparāts, to taču vietējā tirgus administrācija nepieprasa, tātad šīs dienas loms, pilnīgi garām valsts kasei, jo nevienam pircējam arī ar roku rakstītas kvītis netiek izsniegtas. Diemžēl šiem pircējiem būs jāiztiek arī bez jebkādas garantijas savam pirkumam.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.14 10:43

bet

nav jau spiesta lieta kaut ko iegādāties no tādiem tirgotājiem, pērc veikalā un būs tev garantija. Un ar roku rakstītas kvītis pēc likuma tiek izsniegtas uz pieprasījuma, ja pircējs to nepieprasa, tad neviens to pakaļ nemetīs, savukārt, ja tā netiek izsniegta uz pieprasījuma, tad meklē palīdzību VIDā. Tas zināšanai uz priekšdienām.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.14 15:40

bet, bet

tad jau katrs veikaliņš varētu novietot savus galdiņus, vai telti tirgū, kur izsniegtu čeku vien pēc pieprasījuma, diez vai tā ir, un šajā gadījumā vairāk izskatās pēc uzņēmēju nekaunības, tirgus vadības vienaldzības un kontrolētāju brīvdienas, kad viss iespējams. Jo jaunas rūpniecības preces, lielos apjomos bez kases aparāta tirgos tirgot tomēr nav atļauts, ja būtu atļauts, tad netirgotu tikai dienās, kurās VID kontrole nav iepējama, ierēdņiem brīvdiena

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.14 15:51

ausma

Viss štokos, kupāti jāēd un arī jāuzglabā karsti., saldētavās lai bāž zivis.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.14 18:53

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju