Konkurss «Gada skolēns» atgriežas rajona robežās 2

Pašvaldībām izvēršot sadarbību, pamazām notiek atgriešanās bijušā Bauskas rajona robežās. To apliecina konkurss «Gada skolēns». Šogad tajā piedalīsies Bauskas, Rundāles, Iecavas un arī Vecumnieku skolu audzēkņi.

Par to trešdien, 14. martā, lēma Bauskas novada sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē. Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare lūdza veikt izmaiņas konkursa «Gada skolēns» nolikumā. Vecumnieku novada pašvaldība paudusi vēlmi ļaut izvērtēšanā iesaistīt arī Vecumnieku novada izglītības iestāžu audzēkņus.

Bauskas un Rundāles novads jau vairākus gadus kopīgi rīkoja gudrāko un talantīgāko jauniešu izvērtēšanu. 2016. gadā iecavnieki izteica priekšlikumu pievienoties konkursam. Novadu pārstāvji tikušies vairākās sanāksmēs, kurās rūpīgi izstrādāts konkursa nolikums. Tagad tam pievienojas arī Vecumnieku novads.

Konkursa pirmā kārta notiks izglītības iestādēs, tad skolēni tiksies novadā. Konkursa noslēgums tradicionāli norisināsies maijā Rundāles pilī.

Komitejas sēdē M. Bauvare šādu sadarbības paplašināšanos vērtēja pozitīvi: «Bauska izglītības jomā iezīmēta kā reģionālais centrs, tādēļ šādu kopīgi organizētu konkursu es vērtēju pozitīvi.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

IO

jeb patiesais teritoriālās reformas ieguvums.

pirms gada, 2018.03.15 15:42

zinātājs

Vai jūs maz zināt, ka novadu reformas idejiskajam tēvam un uzsācējam vienīgā reālā izglītība ir Lamiņu palīgskola. Te nu arī rezultāts!

pirms gada, 2018.03.15 19:18

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju