Iecavā Valsts svētkos rīko ekumenisko dievkalpojumu 4

Iecavas luterāņu baznīcā Valsts svētkos, 18. novembrī, pulksten 14 notiks ekumeniskais dievkalpojums, vēsta draudzes ērģelniece Zaiga Lazdiņa-Radziņa.

Dievkalpojumā luterāņu draudze būs kopā ar Iecavas katoļu draudzi. Līdzīgs ekumeniskais dievkalpojums Iecavā notika pirms dažiem gadiem.

Novembris ir baznīcgada noslēdzošais mēnesis, informē Z. Lazdiņa-Radziņa. Tā gaitā luterāņu draudzes ansamblis «Iecavas zvans» 23. novembra vakarā koncertēs Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē. Kopš jūlija ansamblim ir jauni tērpi Iecavas novada ģerboņa krāsās. Tie darināti ar pašvaldības un S. Matīsiņa atbalstu, stāsta ērģelniece.

Mēnesi noslēgs mirušo piemiņas svētbrīdis Sila kapos 26. novembrī pulksten 16.

Z. Lazdiņa-Radziņa vēsta, ka aizvadītais gads draudzei bijis ieguvumiem bagāts. Jau vēstīts, ka baznīcā rīkotas izstādes, papildināta pastāvīgā mākslas darbu kolekcija, notikuši Viduleju dzimtai un gleznotājam Aleksandram Romanam veltīti pasākumi. Papildināta baznīcas torņa informatīvā daļa.

Baznīcā viesojās dziedonis un mecenāts no Vācijas Aivars Kalniņš. Par īpašu notikumu kļuva draudžu tikšanās, dievkalpojums un sadraudzība brīvdabā mācītāja Rolanda Radziņa lauku mājā Iecavas «Putnukalnos». Rudens pusē baznīcā īpaši svinēti Pļaujas svētki un reformācijas 500. gadadiena.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Iepriecinātā

Tas ir fantastiski- Ekumēnisks, starpkonfesionāls dievkalpojums. Kad Bauskā tā būs? Un kad kapu svētki tādi būs? Valmieras pusē ir. Kristiešiem Dievs ir viens.

pirms gada, 2017.11.13 12:07

pārdomas

Kristieši loka muguras jūdu dievekļa priekšā, bet šamais par tik ieņirdz un priecājas par savu velnišķīgo viltību.

pirms gada, 2017.11.16 21:34

skumji

90% latviešu dievam netic, un iesmej par ticīgiem, bet publiskos pasākumos lepni dzied "Dievs svētī Latviju".

pirms gada, 2017.11.20 08:56

secinājums

Tas tikai nozīmē, ka arī šajās lietā ir steidzami jāveic izmaiņas. Nekad neveiksies tautai, kuras veiksme būs atkarīga no sevi par citām tautām pārāku uzskatošas tautas izdomāta debesu bubuļa. Ja jau tik neganti gribas kādu pielūgt, tad ir jāvēršas pie kādas pašu tautas dievības. Latviešiem tādu ir ne mazums.

pirms gada, 2017.11.20 15:07

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju