Godina ilggadējos Bauskas ceļu policistus 11

Latvijas Ceļu policija aprīlī svin pastāvēšanas astoņdesmito gadadienu. Jubilejas reizē Rīgā tika godināti šī aroda ilggadējie, labākie darbinieki. Dāvanas un godazīmes saņēma arī divi baušķenieki.

 Diplomu par ieguldījumu ceļu satiksmes drošībā, kā arī nopelnu zīmi «Par ieguldījumu ceļu satiksmes drošībā» saņēma joprojām ierindā esošais ceļu policijas jaunākais inspektors Jānis Skuja, kā arī pensionētais ceļu policists Aldonis Buls. Apbalvotajiem tika pasniegtas piemiņas grāmatas «Tādi esam. Ceļu policijai – 80».

«Laikā, kad Latvija sagaida savu simtgadi, Ceļu policija svin 80 gadu jubileju. Tajā ir dziļa simbolika, jo šajos gados tieši policists uz ceļa ir bijis tas, ar ko visbiežāk sastopas Latvijas iedzīvotājs, ko pamana arī ārzemnieks, iebraucot Latvijā. Ceļu policija savā ziņā ir policijas seja. Arī valsts seja,» tā grāmatas ievadā raksta Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis.

Izdevumā ir plašs vēstures materiālu apkopojums. Atmiņās par pagājušā gadsimta pēdējās desmitgades notikumiem dalās Bauskas pilsētas Valsts autoinspekcijas darbinieks Andris Pizičs, kurš 1991. gada augusta puča laikā atradās Maskavā un piedalījās Baltā nama un Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina aizstāvēšanā. Vēlāk par savu rīcību A. Pizičs saņēmis Krievijas prezidenta pateicību par drosmi.

Padomju laika īpatnība bija sabiedrisko autoinspektoru institūts, kas darbību izvērsa jau 50. gados. Kopā ar Valsts autoinspekcijas darbiniekiem brīvprātīgie autokārtības sargi dežurēja pilsētu ielās un nodarbojās ar satiksmes noteikumu un autotransporta ekspluatācijas labās prakses propagandu. Aldonis Buls bija viens no pirmajiem aktīvākajiem tā laika brīvprātīgajiem autokārtības sargiem Bauskas rajonā.

Grāmatā viņš stāsta: «Bauskas rajonā bija 45 autokārtības sargu brigādes un aptuveni 80 ārštata darbinieki. Viņi veica satiksmes kontroli un uzraudzību uz ceļiem, tai skaitā pārbaudīja automašīnu tehnisko stāvokli, kā arī to, vai autovadītājs nav alkohola reibumā. Brīvprātīgie palīgi izbrauca uz avārijām un palīdzēja organizēt satiksmi, līdz tika likvidētas avārijas sekas. Viņi rakstīja administratīvā pārkāpuma protokolus, sniedza atbalstu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Darbu kārtības sargi veica brīvajā laikā bez atlīdzības.»

Būt par autokārtības sargu bija liels pagodinājums. Lai par to kļūtu, bija nepieciešams ieteikums, raksturojums. Šos dokumentus varēja sagatavot kolhoza vai arodbiedrības vadītājs. Tāpat tika pārbaudīts, vai topošais kārtības sargs nav bijis sodīts. Autokārtības sargiem tika organizētas arī sporta sacensības, kurās bija jāapliecina savas prasmes autobraukšanā, šaušanā, kā arī zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

iedzīvotāja

Jā ,interesants raksts,sodīts viņš nebija,jo prata kaut ko citu vai piesegt spirta kontrabandu vai naftas
vada zagļus

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.27 16:05

iedzivotāja 2

....kaut kur redzēts...apsveicu!

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.27 17:03

Soferis

Aldonis pat sestdien pie Bauzes tirgus regulēja satiksmi! Apsveicam!

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.27 18:07

raimonds

Apsvecu 80 gadu jubbileja.patiesibu sakot jums nevar dot tik daudz.

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.27 18:52

maldonis

Ehh, kas tagad, krievu laikos, vot tā tik bija dzīve. Kā dežūra tā ķešas pilnas, piķis, šnabis, konjaki, blati. Un ja vēl tādi čomi no vecās gvardes līdzās, tad.... Nu norāvās jau dažs labs arī ar lomiku aiz garažas stūra šad, tad "par labu dienestu" bet visā visumā sava iztikšana bija. Tagad kalima nekāda, neviens nerespektē, šķidri galīgi, tik vien ka saldas atmiņas.

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.27 20:15

solca

Tajā ir dziļa simbolika, jo šajos gados tieši policists uz ceļa ir bijis tas, ar ko visbiežāk sastopas Latvijas iedzīvotājs,

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.27 20:50

Raimonds

Tikai radari glābs budžetu un valsti, Codes radars pa gadu ienesa 500 000

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.27 22:52

Hmm

Nē, budžetu glābs pārgalvīgi autobraucēji. Kapēc visiem liekas, ka zagšana un slepkavība ir noziegums, kas ir sodāms, bet ātruma pārsniegšana, tas tāds nieks- nē mīlīši ari ātruma pārsniegšana ir likuma pārkāpums, jo tu šajā mirklī apdraudi, ne tikai sevi, bet apkārtējos un mašīnā sedošos. Padomā!!!!

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.28 12:04

niks

Neatceros, ka Buls kādreiz būtu bijis ceļu policijas inspektors! Viņa darbs ceļu policijā - pasniegt pildspalvu Sidorčikam.

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.28 07:55

kļūda

ceļu policijai 80,bet ne Bulam.

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.28 19:57

iedzīvotājs

Tieši tā pareizi uzrakstīts.baigais varonis būtu kaunējies, vēl jau arī šis tas par to degvielu bet lai paliek ......

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.29 17:05

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju