Fotogrāfijās salīdzina tagadējos un agrākos Bauskas apkārtnes laikus

Mainījusies ainava, izbūvēti jauni tilti, arī ceļi ne visur pazīstami. Šādas atziņas iegūstamas, apmeklējot izstādi «Ceļš ap Bausku 100 gados 100 bildēs».

No piektdienas, 10. augusta, šī ekspozīcija apskatāma Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē. 100 vēsturiskas un daudzveidīgas Bauskas apkārtnes un tās iedzīvotāju fotogrāfijas tapušas simt gadu gaitā. Tās rāda mūsu apkaimi, sākot ar Latvijas brīvvalsts posmu, ietverot padomju laikus, līdz pat 2018. gadam, kad tiek atzīmēta valsts simtgade. Attēlus atvēlējuši kolekcionāri, fotogrāfi, daudz bilžu nācis no Bauskas muzeja krājumiem.

Viens no personīgo fotogrāfiju atvēlētājiem izstādei ir skaistkalnietis Kārlis Dūmiņš. «Bauskas Dzīvei» viņš pastāstīja, ka izstādi apskatījis ar interesi: «Fotogrāfiju varēja būt vairāk, jo tajās var interesanti salīdzināt, kā laika gaitā mainījušies cilvēki, apkārtne, ainava un tilti.» Fotogrāfs stāsta, ka vienā no muzejam iedotajām bildēm viņš skatāms 1957. gadā pie automobiļa GAZ-51 kolhozā «Sarkanā zvaigzne». Tā bija DOSAAF  mašīna, ar kuru puiši apguva šofera prasmes. Toreiz instruktors bija ļoti stingrs vīrs uzvārdā Voroncovs.

Salīdzinot tos laikus ar šodienu, K. Dūmiņš teic, ka pamatprincips palicis nemainīgs – šoferim jābrauc uzmanīgi. Vienīgi agrākos gados automobiļiem bija citi ātrumi – tie brauca lēnāk. Un dažreiz pa ceļu visas dienas laikā aizbrauca pieci seši automobiļi. Tagad ceļi ar braucamajiem ir pārpildīti.
Muzeja pārstāvis Rolands Rumba informē, ka apkopotie attēli atspoguļo apkārtnes raksturīgākos vaibstus no Bauskas, Mežotnes, Iecavas, Pāces, Skaistkalnes, Saulaines un citām vietām. Atbilstīgi Motormuzeja tematikai vēsturiskajos fotomateriālos redzami senie spēkrati, kādi braukājuši pa Bauskas ceļiem simt gadu garumā.

«Fotogrāfijas ir atmiņas no šīs puses iedzīvotāju albumiem un sirdīm, tādēļ izstāde piedāvā iespēju gremdēties atmiņās, kas un kā ir bijis, kā arī iejusties vēstures laika griežos,» teic R. Rumba.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju