FOTO: Supertrio dambretē apstiprina favorītu statusu

Aizvadīts Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas rīkotais rudens čempionāts 64 lauciņu dambretē U12 vecuma grupas zēniem. Šoreiz bez pārsteigumiem – novada spēcīgo spēlētāju trio sadalīja pirmās vietas.

Šīs grupas turnīrs mūsu novados ir pats spēcīgākais – jebkurš no pirmā piecnieka var cīnīties par godalgām arī pieaugušo sacīkstēs un, visticamāk, to pierādīs arī Bauskas novada pieaugušo čempionātā, kas notiks 5. novembrī. Katrā ziņā U12 vecuma grupas uzvarētājs Reinis Štāls no Bauskas pilsētas pamatskolas ir favorīts arī svētdienas turnīrā.

Sacensībās, kas notika 1. novembrī, startēja 29 dambretisti no septiņām skolām. R. Štāls guva pārliecinošu uzvaru. Abu pārējo favorītu cīņā Denijs Vilhelms Krauklis no Bauskas 2. vidusskolas pārspēja Evertu Rūdolfu Lepsi no Vecsaules pamatskolas – attiecīgi otrā un trešā vieta. Visi trīs šie puiši ļoti nopietni trenējas, spēlē augstā līmenī, un to apliecināja arī turnīra spēles – domāja visrūpīgāk un vissīvāk cīnījās par godalgām.

Komandu konkurencē pārliecinoša uzvara Bauskas 2. vidusskolai – Niks Naidžels Zeltiņš un Pāvels Seredickis pārliecinoši finišēja ceturtajā un piektajā vietā. R. Štāls otrajā vietā izvirzīja Bauskas pilsētas pamatskolu – viņam palīdzēja Pēteris Vinogradovs un Kristiāns Liks. Trešie – Vecsaules pamatskolas audzēkņi – kopā ar E. R. Lepsi spēlēja Edgars Adakovskis un Artis Barauskis.
Individuāli sestais aiz spēcīgā piecnieka bija Bauskas sākumskolas audzēknis Ernests Limbergs, bet komanda biedru nespēja līdzvērtīgi atbalstīt, tādējādi Bauskas sākumskolai ceturtā vieta.

Bauskas novada Prāta spēļu olimpiādes rīkotājs Māris Bergs informē, ka kopvērtējumā pēc pieciem turnīriem vadībā ar 148 punktiem ir skolotājas Jeļenas Vederņikovas apmācītā Bauskas 2. vidusskolas dambretistu saime. Prāta spēļu olimpiādes turpinājumā 8. un 15. novembrī gudrībā mērosies 1. – 4. un 5. – 9. klašu šahistu komandas, bet 22. un 29. novembrī sacensības notiks simtlauciņu dambretē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju