FOTO: «Eriņos» aizvadītas Traktordienas 7

Traktordienas sestdien, 16. jūnijā, atklāja z/s «Eriņi» pārvaldniece un iedvesmotāja Biruta Grantiņa, uzsverot milzīgo izglītības nozīmi mūsdienu lauku attīstībā. Viņa pauda lepnumu par paveikto un pateicību tiem Zemgales stiprajiem vīriem, kas strādā ar atdevi un pašaizliedzīgi.

Traktordienas z/s «Eriņi» Bauskas novada Dāviņu pagastā rīkojuši otro reizi, bet pats notikums Latvijā – jau devītais.

Traktordienas mērķis ir veicināt jaunāko tehnoloģiju straujāku ieviešanu praksē, lauksaimnieku izglītības veicināšanu, lauku vides saglabāšanu un attīstību. Bet svarīgākais ir cilvēku piesaistīšana un noturēšana laukos, veidojot izglītotu un strādīgu jauno zemnieku paaudzi.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks atklāšanas uzrunā novēlēja zemniekiem nepagurt, kopjot savus tīrumus, «jo mēs esam atbildīgi par maizes klēti, mums ir svarīga mājas sajūta un sakopta vide – kā domāsim, tā dzīvosim». A. Jātnieks pasniedza Bauskas novada domes uzslavas rakstus «Traktordienas 2018» organizatoriem un «Eriņu» saimniekiem par ieguldījumu pasākuma sagatavošanā.

Sestdien, lielpasākuma otrajā dienā, ko vēroja arī «Bauskas Dzīve», izskanēja vairākas noderīgas atziņas. Nav labas vai sliktas tehnikas, tā ir tikai piemērota vai nepiemērota saimniekošanas ap-stākļiem, un tie, kā zināms, pat viena pagasta robežās var būt krasi atšķirīgi. Pareiza izvēle ir panākumu atslēga kā laukā, tā dārzā, bet tas atkarīgs no zināšanām un pieredzes. Atraktīvais pasākuma vadītājs Valdis Melderis mūsdienu traktortehniku salīdzināja ar kosmosa kuģi, kam vajadzīgi ļoti gudri stūrmaņi.

Tehnikas parāde to patiešām apliecināja. Gan traktoru izmēri, gan jauda pārsteidza ar savu kluso gaitu, kādu varētu arī nesagaidīt no traktora – milzeņa. Lieljaudas traktoru manevrēšanas spējas deviņdesmit grādu pagrieziena leņķī pārsteidzoši precīzas. Traktoru parādei sekoja arī NATO bruņutehnikas brauciens.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Gudrs Vārds

Iespējams labākais pasākums, kur esmu bijis. Cilvēki tik atvērti, draudzīgi, runātīgi un tas viss būdami skaidrā. No traktortehnikas mazas saprašanas, bet tāds pasākums ir lielisks.

pirms gada, 2018.06.19 09:03

vēlēšanas tuvojas?

vai tās bija tanku dienas Eriņos. Vai ZZS jau nešau pār strīpu?

pirms gada, 2018.06.19 09:59

boļševiks

Šamie ērmi laikam gribēja dot tautai vēstījumu, ka ir iespējams ieročus pārkalt lemešos.

pirms gada, 2018.06.19 13:30

!

Nepatīkami, bet kaut kā jau ir jāizrādās.

pirms gada, 2018.06.19 19:34

Kur pamats?

Mīļie draugi, kur pamats šādai informācijai un negācijām? KAs ir šādas informācijas avots? Taču noskaidrojiet un palasiet sīkāt pirms dumji kaut ko komentēt. Cilvēki sarīkoja foršu, pozitīvu pasākumu. Mums ļoti patika nobildējāmies, parunājāmie, piedalījāmies aktivitātēs. Forši - ir ko darīt gan bērniem, gan pieaugušiem. Arī NBS un NATO spēki ļoti positīvi komunicēja, piedāvāja apskatīt to, ko ikdienā neieraudzīsi.
Laikam jau vienmēr būs daži cilvēki, kas negatīvo ieraudzīs visur un nekad nespēs novērtēt to, kas viņiem tiek dots. Žēl. Ieteikums - iemācieties izbaudīt un nesaskatīt visur sazvērestības teorijas. Paši būsiet laimīgāki.

pirms gada, 2018.06.21 12:38

Ventspils novads

Mirstam, slāpstam, lopi sprāgst, sējumi žūst, traktoriem skābekļa trūkst.

pirms gada, 2018.06.19 22:11

JO

Tiek parādīta mūsu jaunā uneversālā lauksaimniecības texnika...))

pirms gada, 2018.06.19 23:28

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju