Cūkkopības uzņēmuma «Gaižēni» apgrozījums pagājušajā gadā pieauga par 35,3% 3

Dāņiem piederošais cūkkopības nozares uzņēmums SIA "Gaižēni" pagājušajā gadā strādāja ar 9,731 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga trīs reizes un bija 2,085 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka kompānija aizvadīto finanšu gadu raksturo kā apmierinošu. Pērn pakāpeniski uzlabojās cenu situācija cūku realizācijas tirgū un neatkārtojās iepriekšējā gadā novērotais dramatiskais cenu kritums. Vidēji pagājušajā gadā nobarojamās cūkas dzīvsvarā tika realizētas par cenu 1,10 eiro kilogramā, kas bija par 10% augstāka cena nekā 2015.gadā, bet par 8% zemāka salīdzinājumā ar iepriekšējo piecu gadu vidējo līmeni.

Pērn kompānija nodeva ekspluatācijā jaunbūvēto ēku kompleksu, kas paredzēts 950 sivēnmāšu turēšanai, nodrošinot sivēnu audzēšanas kapacitātes palielinājumu. Pagājušajā gada otrajā ceturksnī kompānija sāka regulāru sivēnu tirdzniecību. Aizvadītajā gadā ieņēmumi no sivēnu realizācijas nodrošināja kompānijai apgrozījuma pieaugumu. Aptuveni 78% no cūkkopības produkcijas kompānija realizēja vietējā tirgū, bet pārējo daļu eksportēja.

Uzņēmuma vadība arī atzīmē, ka pagājušajā gadā cūkkopības produkcijas ražošanas izmaksas salīdzinājumā ar gadu iepriekš palielinājās par 10%. Tas galvenokārt saistīts ar papildu izmaksām sivēnu audzēšanai jaunizveidotajās sivēnmāšu mītnes vietās.

Kompānija aizvadītajā gadā saražoja augkopības produkciju 900 hektāru platībā, galvenokārt pašpatēriņam - cūku nobarošanai. Vienlaikus "Gaižēni" vadība atzīmē, ka 2016.gadu raksturo kā gadu ar samērā sarežģītiem kultūraugu augšanas apstākļiem, jo bija ilgstošs sausums vasaras sākumā un vēss, lietains laiks ražas novākšanas periodā. Tomēr, rūpīgi izvēloties laika apstākļiem piemērotākos agrotehnikas paņēmienus, produktivitātes rādītāji uzskatāmi par apmierinošiem. Vidēji no viena hektāra iegūtas 5,5 tonnas lopbarības graudu, vidēji no hektāra novāktas 4,5 tonnas pupu. Augkopības produkcijas ražošanas izmaksas uz vienu hektāru pērn kopumā saglabājās iepriekšējā gada līmenī.

"Gaižēnu" vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā gadā kompānija veica nozīmīgus ieguldījumus biodrošības paaugstināšanā, lai mazinātu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) inficēšanās risku, uzbūvējot biodrošības servisa būves un iegādājoties papildu iekārtas un dezinfekcijas aprīkojumu, kā arī stingri nosakot kārtību produkcijas, materiālo, tehnisko un darba spēka resursu kustībai cūku novietnēs un to teritorijā. ĀCM izplatības riska ierobežošanas nolūkā kompānija kopumā nodeva ekspluatācijā būves un iegādājās iekārtas 708 800 eiro vērtībā, tajā skaitā saņēma Eiropas Savienības finansiālo atbalstu 47 300 eiro apmērā.

Turpmākajos gados kompānija paredz rentabilitātes pieaugumu cūku audzēšanas nozarē un ražošanas efektivitātes paaugstināšanu augkopības nozarē. Kompānijas izvirzītais ilgtermiņa mērķis ir ilgtspējīga, sabalansēta un finansiāli veiksmīga cūku un graudu audzēšanas nozaru attīstība.

LETA jau vēstīja, ka 2015.gadā "Gaižēni" strādāja ar 7,19 miljonu eiro apgrozījumu un 700 750 eiro peļņu.

"Gaižēni" ir reģistrēti 1995.gadā un to pamatkapitāls ir 10,231 miljoni eiro. Uzņēmums pieder kompānijai "Ungure" (51,92%), Nīderlandē reģistrētajam uzņēmumam "Agro Finance" (23,08%), Dānijā reģistrētajai kompānijai "Livlande Holding" (17,99%) un Dāņu uzņēmējam Aleksam Skovgordam Rasmusenam (7,01%).

Pievieno komentāru

Komentāri 3

D

Gaižēnu gaļa man negaršo.

pirms 2 gadiem, 2017.06.16 21:47

Jautajums

BDz.
Lai atspugolotu korektak bauskas uznemumu profilu un devumu (vai tiesi otradi) paskatities tak cik uznemuma darbinieki ir no bauskas vai tuveji nobadiem, cik ir videja alga vai soc nomaksas, paskatieties kads ir guvums novadam no IIN nomaksas utt ujp.
Novada iedzivotajam, domes ierednim vai pat ta pasa uznemuma darbiniekam bus bish lielaks priekstats par uznemuma devumu sabiedribai netikai sausiem pelnas vai apgrozijijuma raditajiem kas vietejam ieszivotajam neko neizsaka.. informejiet tak par butisko novada iedzivotajam nevis par Aleksa vai holandiesu atlikumu kabata

pirms 2 gadiem, 2017.06.26 21:03

zemniece

Man gan par šo uzņēmēju ir tikai labi vārdi ko teikt.Precīzs norēķinos par pārdotajiem graudiem,ļoti atsaucīgs,graudu kvalitāti nosaka precīzi,neiedzīvojoties uz audzētāja rēķina.Arī nodokļus maksā un tie ienāk Bauskas novada kasē.Un īstenībā jau vismaz gadus 20 ir mūsu valsts uzņēmējs,kas savu darbību uzsācis Vidzemes pusē.Pirms rakstiet ko nomelnojošu,painteresējieties par cilvēku.Mums dažu labu lietu vajadzētu no viņa pamācīties,piemēram,valodas prasmi...!Lai veicas uzņēmējam.

pirms 2 gadiem, 2017.06.28 09:22

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju