BK «Dartija» otrais «klupiens» pēc kārtas

Latvijas basketbola 3. divīzijas čempionātā otro neveiksmi pēc kārtas piedzīvojis Iecavas novada basketbols klubs (BK) «Dartija».

Iecavnieki decembra beigās un janvāra sākumā bija pamatīgi ieskrējušies, sakrājot četrus panākumus pēc kārtas. Uzvaras sērija pārtrūka 26. janvārī viesos, kad iecavnieki ar 66:71 zaudēja BK «Jaunpils», bet otrais zaudējums gūts mājās 31. janvārī pret BK «Talsi» ar rezultātu 76:86.

Iecavnieki pret talsiniekiem uzvaru izlaida spēles otrajā pusē. Cīņas pirmajā ceturtdaļā «Dartija» zaudēja ar 16:21, bet otrajā ceturtdaļā mājinieki pietuvojās vairs tikai līdz viena punkta deficītam – 42:43.

Trešajā ceturtdaļā viesi atrāvās no iecavniekiem ar septiņu punktu pārsvaru, šajā spēles nogrieznī uzvarot ar 18:24, bet cīņas pēdējā ceturtdaļā viesi laukuma saimniekus nepielaida tuvāk par trijiem punktiem, un visā spēlē «Dartijas» basketbolistiem zaudējums ar desmit punktu deficītu – 76:86.

Mājinieku vidū rezultatīvākais spēlētājs ar 24 punktiem bija Ģirts Hauks, 16 iemeta Gatis Justovičs, 15 – Mārtiņš Jakušonoks. Deviņi punkti Jānim Tiltiņam, seši Gunta Bandera kontā, savukārt Edžus Kauķis iespēja piecus. Viens punkts Rolanda Vereščagina kontā, kuram šī nebija tā veiksmīgākā spēle. Viņš aizsvieda garām visus metienus spēlē – divus divu punktu un četrus trīspunktu metienus.

Iecavnieki diemžēl spēlēja bez komandas līdera Gundara Bričkas, kurš vidēji mačā gūst 30,9 punktus.

BK «Dartija» ar 13 punktiem ieņem otro vietu otrā posma pirmajā grupā, bet jāteic, ka iecavniekiem seko trīs komandas, kurām tikai par punktu mazāk. Nākamā spēle «Dartijas» basketbolistiem 17. februārī viesos pret SK «Ezerzeme/ Rēzekne».