Bērni gūst dažādas traumas

Pagājušajā nedēļā no mūspuses novadu iedzīvotājiem mediķi saņēma 97 izsaukumus, 18 bija traumas, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone.

Aizvadītajā nedēļā vairāk aktivizējušās bērnu traumas, tādēļ speciāliste atgādina par karstajiem dzērieniem: «Ļaujiet tiem vispirms atdzist kādā tālākā un bērniem nepieejamākā vietā, lai dzertu tikai remdenu! Situācijas izvērtēšana ir katra paša pārziņā.»

Pirmdien, 8. oktobrī, Bauskas novada Dāviņu pagastā kāds vienu gadu vecs bērns uz grīdas spēlējies ar peļu indes iepakojumu, zilās krāsas tableti sadrupinot uz zemes. Vai mazulis paspēja saindēties, nav zināms, tāpēc viņš nekavējoties tika aizvests uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS).

Trešdien, 10. oktobrī, Bauskā kāds astoņgadīgs bērns, dauzoties ar māsu, dabūjis triecienu ar durvīm, un saplīsa to stikls. Ar grieztu brūci labās rokas augšdelmā puika nogādāts ārstēšanās iestādē Rīgā.

Tajā pašā dienā viengadīgs bērns guva termiskus apdegumus, uzlejot sev virsū karstu kafiju.

Svētdien, 14. oktobrī, Bauskā kāds septiņgadnieks nokritis no giroskūtera jeb elektriskā skrejriteņa un sasities, iegūstot labā apakšdelma lūzumu ar dislokāciju. Aizvests uz BKUS.

Vecumnieku pagastā tajā pašā dienā vienpadsmitgadīgam bērnam uzklupa un kreisajā augšdelmā iekoda kaimiņa suns.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju