Baušķenieka prasmes Nīderlandes florbolā 10

Nīderlandes florbola 1. divīzijas komandā «UFC Groningen» spēlē baušķenieks Valdis Vāvers, kurš pamatīgi «noplosījies» pēdējā cīņā.
Valdis trenē kluba jaunos florbolistus un nodarbībās strādā kopā ar pieaugušo izlases spēlētājiem.

Valdis Vāvers aizvadītās nedēļas nogalē viesos pret «UFC Utrecht 3» guva trīs vārtus un atdeva tikpat rezultatīvu piespēļu. Viņa komanda «UFC Groningen» uzvarēja ar 11:0.

Turnīra tabulā latvieša pārstāvētais klubs pēc trijām spēļu kārtām ar sešiem punktiem pakāpies uz trešo pozīciju. V. Vāvers ar 7 (4+3) punktiem ir 14. čempionāta rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.
Baušķenieks laikrakstam «Bauskas Dzīve» atklāja, ka Nīderlandē mācās un par florbola spēlēšanu pirms tam nebija domājis. «Internetā atradu florbola klubu pilsētā, kurā dzīvoju. Viņi bija ar mieru mani pieņemt. Klubs sedza visus ar pāreju saistītos izdevumus,» stāsta V. Vāvers.

Groningenā nav virslīgas komandas. Valdis ir vērojis pāris virslīgas spēles citās pilsētās un secina, ka Nīderlandes augstākās līgas līmenis atbilst Latvijas 1. līgas čempionātam. Baušķenieku komandas biedri uzņēma laipni. «Jau pirmajā treniņā jutos ļoti labi. Nīderlandieši ir laipni pēc dabas, ļoti komunikabli un tieši.»

Valdis novērojis, ka Nīderlandes florbolisti nav apveltīti ar lielisku tehniku, toties ir fiziski spēcīgi. «Viņi ir gari spēlētāji, kuri ļoti ātri skrien. Cīņas temps ir augsts. Tiesa, no malas skatoties, spēle atgādina «pinpongu» no viena laukuma gala uz otru. Pēc pirmās spēles puišiem stāstīju, ka bumbiņu vajag pieturēt, paspēlēt savā zonā un tad doties uzbrukumā. Vīri manus ieteikumus ņēma vērā. Pirms otrās spēles uzzīmēju pareizu pozicionālu spēli aizsardzībā, un otro maču uzvarējām ar 11:0,» vēsta baušķenieks.

«Pirmdienās strādāju ar «UFC Groningen» jauniešiem. Var manīt, ka skolā ir tikai viena sporta stunda nedēļā. Koordinācijas un fiziskās sagatavotības jauniešiem teju nav. Katru treniņu lieku pildīt uzdevumus, kas aizgūti no trenera Normunda Gruncka,» stāsta Valdis.

Baušķenieks ir pielicis roku valsts jauniešu izlases treniņos. «Pēc nodarbības kāda sieviete jautāja, vai varu vadīt U16 izlases treniņu. Biju ar mieru. Ļoti vērtīga pieredze,» stāsta Valdis, to vērtējot par vienu no spilgtākajiem brīžiem Nīderlandē.

Tur jauniešu vecāki maksā par zāles nomu un trenera atalgojumu. «Bauskā nodarbības ir par velti. Zinu, ka citviet Latvijā par treniņiem arī ir jāmaksā, bet par maksu trenerim neesmu dzirdējis. Latvijā florbola dzīve tiek organizēta daudz profesionālāk,» uzskata latvietis.
Valdis trenējas kopā ar diviem Nīderlandes pieaugušo izlases florbolistiem. «Viņu līmenis atbilst Latvijas virslīgai – ir tehnika, domāšana un laba fiziskā sagatavotība,» tā V. Vāvers.

Latvietis Nīderlandē bieži pārvietojas ar velosipēdu, kas tur ir galvenais pilsētas braucamrīks. Ik rītu uz skolu Valdis ar divriteni brauc 25 minūtes.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

gunis

Pareizi Dulbe.Par Bauskas florbolistiem nav ko teikt,bet atskaite par Nīderlandes Antiņa piedzīvojumiem laba.

pirms gada, 2017.10.13 19:15

i

Guni,varbūt vairāk lasi ! Informācijas par florbolistiem ir pietiekami daudz.Vai tiešām šis ir pirmais rakstiņš,kuru esi izlasījis?

pirms gada, 2017.10.13 19:58

gunis

i,neiet runa par info daudzumu,bet par to,vai ir ko rakstīt.Florbolu jau spēlē tikai Antiņi,bet neskatās praktiski neviens.Vai tad tas ir sporta veids?Labāk būtu dzēruši.

pirms gada, 2017.10.13 20:05

i

Tad Tu esi tas,kurš labāk dzer? Žēl Tevis! Varbūt labāk dambreti uzspēlē?

pirms gada, 2017.10.13 22:51

gunis

i,ne tu rakstus māki rakstīt,ne komentēt.Lohs.

pirms gada, 2017.10.13 23:36

i

Nekad neesmu rakstiņus rakstījusi.:)) Bet Jums,Guni,iesaku nebūt tik naidīgam. Lai Jums jauka diena!

pirms gada, 2017.10.14 14:39

gunis

Neesi Dulbe rakstījusi,neesi.Tikai dzimumu mainījusi.

pirms gada, 2017.10.14 23:36

789

Tas nav naidīgums,tā ir skaudība.

pirms gada, 2017.10.14 22:02

234

Protams,ka skaudība.Florbola Guru pamodās.

pirms gada, 2017.10.14 23:38

Anonims

Malacis,Valdi tā tik turpini. Mēs par Tevi

pirms gada, 2017.10.15 21:54

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju