Bauskā aicina klausīties džeza melodijas 1

Bauskas kultūras centrā (BKC) otrdien, 14. novembrī, skanēs džeza ritmi, būs Laura Amantova džeza kvarteta albuma «Šūpuļdziesma trombonam» prezentācija.

BKC sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne skaidro, ka koncertā skanēs ne tikai balādes, bet arī skaņdarbi bītpopa, blūza, svinga, kā arī džezroka stilā. Klausītāji varēs baudīt ansambļa saspēli un iepazīt katra mūziķa individuālo sniegumu kvartetā. Ansamblī ir apvienojušies Latvijas labākie sava instrumenta džeza spēles meistari: Lauris Amantovs (trombons),Viktors Ritovs (taustiņi), Andris Grunte (bass) un Artis Orubs (bungas). Viņi izpilda džeza mūziku, stingri ievērojot tradīcijas un stilu.

Albumā «Šūpuļdziesma trombonam» iekļautas pazīstamu pasaules džeza mūzikas autoru tēmas L. Amantova aranžējumā. Klausītāji dzirdēs arī latviešu komponistu Gunāra Rozenberga un Viļņa Kundrāta darbus. Albumā ir divas Ulda Stabulnieka kompozīcijas. Viens no tiem ir skaņdarbs «Balāde». 1973. gadā U. Stabulnieks ar šo sacerējumu kļuva par Monako starptautiskā džeza kompozīciju konkursa laureātu. Pēc balvas autors nevarēja doties, jo viņam bija liegts izbraukt no valsts.

Trombonists L. Amantovs ir radošs jaunās paaudzes džeza mūziķis, kurš izglītojies Klaipēdas universitātē. Viņš ir vairāku starptautisku improvizācijas konkursu laureāts. Muzicējis «West Coast Band», «Riga Cool Quintet», «Mirage Jazz Orchestra», «Mirage Octet» u. c.

L. Amantovs sadarbojies ar pazīstamo saksofonistu Denisu Paškevicu. Lauri viņš vērtē kā mūziķi, kura «vārds ir fiksēts Eiropas džeza mūzikas vēsturē. Viņš ir Latvijas un visas Baltijas džeza balss. Viņš ir pietiekami lirisks un vienlaikus arī konservatīvs, lai noturētu izsmalcināta džeza klausītāja uzmanību. Pietiekami romantisks, lai ļautu melodijai dzīvot un līdzpastāvēt šī laikmeta nesavaldīgajam ritmam».

Ieeja 14. novembra koncertā ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

smilga

Zāle bija pus tukša, koncertā ieeja bez maksas, mūzika brīnišķīga, vai trūka informācijas un reklāmas ??? Baušķinieki???kapēc jāsēž mājās un tad forumā jāgaužas ,ka nekas nenotiek pilsētā??

pirms gada, 2017.11.17 09:37

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju