Barības krājumu govīm Vecumnieku pusē nepietiek 3

Vecumnieku novadā daudziem zemniekiem lopbarības krājumus ziemai izdevies savākt par pusi mazāk nekā būtu vajadzīgs.

Situāciju «Bauskas Dzīvei» skaidro Vecumnieku novada lauku attīstības konsultante, zemnieku saimniecības «Madaras» īpašniece Anita Smilškalne: «Diemžēl piena nozares jau tā skarbos izdzīvošanas apstākļus šogad vēl pasliktinājis sausuma periods. Izžāvēt pirmo pļāvumu vai sagatavot skābsienu bija viegli, bet atāls daudzviet agri sāka dzeltēt un ganības izskatās kā izdegušas, īpaši tur, kur augsne smilšaināka, vieglāka. Šādi laika apstākļi parāda, cik svarīga ir zālāju kopšana un atjaunošana. Tas ir dārgs prieks, bet tas atmaksājas.»

Anita Vismane, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas biroja lauku attīstības konsultante, domā, ka šādas krasas klimata svārstības būs arī turpmāk, tāpēc vieglāk tās pārdzīvos rūpīgākie saimnieki, kas ganības gan appļaus, gan laikus atjaunos.
A. Vismane atgādina: «Piemēram, mums jau pasen zināmā lucerna ir samērā sausuma izturīga, un ar tādām ganībām ir lielākas izredzes pārlaist sausu, karstu vasaru. Bioloģiskajām saimniecībām klājas vēl grūtāk, jo noteikumi liedz izmantot minerālmēslus, tām nākas iztikt ar to, ko daba devusi. Kaut gan arī konvencionālajā saimniekošanā tos izsēt šogad jēgas nebija... Stelpē, Bārbelē, Kurmenē ganības jūtami cietušas. Droši vien šis gads zemniekus piespiedīs savus ganāmpulkus strikti izvērtēt un ierobežoto barības krājumu dēļ paturēt tikai pašas ražīgākās govis. Jāatzīst, ka daba mums paviršību vairs nepiedod, taču salīdzinājumā ar ganībām Kurzemē mums tomēr tik ļauni nav.»

Pievieno komentāru

Komentāri 3

50 un 100 gadus atpakaļ visu savāca , cik vajag. T

50 un 100 gadus atpakaļ visu savāca lopiem cik vajag. Tagad kā apdauzīti vairs neko nevar ar visām tehnoloğijām vai arī paši gaida pie siles Eiropas naudu

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.23 06:38

fui

nu šogad gan varēja savākt sienu,tad tiem slinķiem tā arī vajag.Maija beigās jau sāka pļaut, zāli ,laiks vienkārši dievīgs bija visu vasaru.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.23 19:38

tev taisnība

Laiks bija tiešām brīnišķīgs , bet tikai ļoti liels sausums un zālīte izkalta , un attāls neatauga, to saprot ik cilvēks, kas dabu nebauda tikai caur dzīvokļa logu, kas zin un saprotu, ka , lai kas izaugtu, vajag ne tikai sauli . bet arī lietu .Sienu var savākt tikai tad, ja tas ir izaudzis, ne tikai , ja ir jauks laiks. Tas tā- zināšanai.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.30 17:52

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju