«Balticovo» būvēs jaunas vistu kūtis; investīcijas – 8 miljoni eiro 8

Latvijā lielākais olu un olu produktu ražotājs «Balticovo» jaunu ārpus sprostiem turēto vistu novietņu būvniecībā Iecavas novadā ieguldīs aptuveni 8 miljonus eiro, informēja kompānijā. Šodien, 19. martā, uzņēmuma jaunā projekta pamatos svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

«Balticovo» padomes priekšsēdētājs Valdis Grimze atzīmēja, ka šī projekta realizēšana esot pārdomāta atbilde uz Skandināvijas un Rietumeiropas pieprasījumu pēc 2. numura jeb ārpus sprostiem dētām olām un to produktiem.

«Lai arī pašmāju tirgū šis pieprasījums ir samērā neliels, tas arvien palielinās eksporta tirgos. Aug pieprasījums gan pēc olām, gan augstas pievienotās vērtības produktiem, piemēram, vārītām olām, olu kulteņiem un citiem produktiem, kas Latvijas tirgū vēl tikai sāk savu uznācienu, bet eksporta tirgos jau ir ļoti pieprasīti. Jaunās kūtis nodrošinās 260 000 jaunas dējējvistu vietas, kas mūsu dējējvistu un jaunputnu vietu skaitu pacels pāri 3 miljonu slieksnim,» teic V. Grimze.

Pašreizējais ārpus sprostiem dēto olu īpatsvars Latvijā ir aptuveni 5,5%. 2020. gada sākumā, kad plānota jauno kūtu darbības uzsākšana, šis apjoms palielināsies līdz aptuveni 14% no kopējā Latvijas saražotā olu apjoma.

«Šis ir būtisks solis nākotnē, jo apliecina AS «Balticovo» spēju un gatavību pārejai uz 2. numura olu ražošanu. Mirklī, kad Latvijas un Baltijas tirgus būs gatavs, «Balticovo» būs iespēja apmierināt pieprasījumu,» uzsver uzņēmuma komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps. Viņš skaidro, ka  projekta pirmajā fāzē plānots uzbūvēt trīs kūtis – divas dējējvistu kūtis un vienu jaunputnu kūti. Ar laiku varētu tikt uzbūvētas vēl vairākas dējējvistu kūtis.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks ir gandarīts, ka pašvaldībai ar «Balticovo» ir izveidojusies laba sadarbība gan dažādos kultūras un sporta projektos, gan arī novada uzņēmējdarbības veicināšanā. «Pašvaldībai ir patiess prieks būt daļai no šī notikuma, kurā viens no lielākajiem uzņēmumiem ieliek pamatakmeni tik apjomīgam un nozīmīgam projektam, jo kas gan mēs esam bez uzņēmējiem!» svinīgajā ceremonijā paziņoja A. Mačeks.

Vēstījuma nodošanā piedalījās arī biedrības «Latvijas Olu ražotāju asociācija» izpilddirektore Anna Ērliha: «Pasaules pieprasījums pēc ārpus sprostiem dētām olām strauji pieaug. Rīkoties šeit un tagad ir pareizais lēmums, lai nenokavētu “iekāpšanu vilcienā” un spētu piedāvāt patērētājiem tādu produktu, kādu viņi vēlas un kad vēlas. Uzskatu, ka šis ir pareizais solis, lai nestu ne tikai uzņēmuma, bet arī Latvijas vārdu plašākā pasaulē.»

Pievieno komentāru

Komentāri 8

aivis

lai veicas

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.19 17:24

incis

Laimīgās vistiņas ar gailēniem!))

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.19 18:28

jap

Būs ko ēst..

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.19 20:00

reāli raugoties

Ilūzija,nekādas atšķirības.Lūk lauku sētas vista-cita lieta.

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.19 23:19

Deksnis

Ko tie būvētāji stāv rindā? Vajag fotografēt būvniecību jau darbībā

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.20 07:04

Aivars

Kārtējā skatīšanās

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.20 23:20

gailis

lai dzīvo višTas!!!!

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.28 15:02

Celtniekiem

Kūšu vistu paldies !

pirms 7 mēnešiem, 2019.04.11 14:09

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju