Balles apmeklētājam par iesišanu policistam piespriež 60 stundu piespiedu darbu 4

Zemgales rajona tiesa Bauskā šodien pasludinājusi spriedumu pret kādu balles apmeklētāju par iesišanu policistam, apsūdzētajam piespriežot 60 stundu piespiedu darbu, informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.
Tiesa lēma apstiprināt starp prokurori un apsūdzēto noslēgto vienošanos, apsūdzēto atzīt par vainīgu smaga nozieguma izdarīšanā un sodīt viņu ar piespiedu darbiem uz 60 stundām. Iepriekš piemērotais drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā vietā - apsūdzētajam atcelts. Saskaņā ar Krimināllikumu apsūdzētajam par uzbrukumu varas pārstāvim varēja draudēt pat desmit gadu cietumsods.

Spriedumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā kasācijas kārtībā.

Jau ziņots, ka marta sākumā prokuratūra lietu nodeva tiesai. Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka informēja, ka notikumi risinājušies 2017.gada 3.jūnijā Rundāles novada svētku balles laikā, kur sabiedrisko kārtību nodrošināja Valsts policijas darbinieki. Pēc balles beigām starp pasākuma apmeklētājiem izcēlās konflikts, jo balle beidzās un tehniskais personāls uzsāka mūzikas aparatūras novākšanu. Būdami neapmierināti, pasākuma apmeklētāji sāka pulcēties pie muzikantu telts un izteikt savu neapmierinātību, lamājās rupjiem necenzētiem vārdiem un traucēja mūzikas aparatūras novākšanu.

Policisti vairākkārtīgi pieprasīja neapmierinātajiem pasākuma apmeklētājiem pārtraukt likumpārkāpumus un atļaut tehniskajam personālam veikt savus pienākumus. Pasākuma dalībnieki nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām un starp pasākuma apmeklētājiem izcēlās konflikts, kurš pārauga masu nekārtībā, jo notika fiziska spēka pielietošana.

Policijas darbinieki atkārtoti pasākuma apmeklētājiem pieprasīja pārtraukt likumpārkāpumus, brīdinot, ka pretējā gadījumā pret viņiem tiks pielietota asaru gāze. Kad pasākuma apmeklētāji ļaunprātīgi nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un turpināja likumpārkāpuma izdarīšanu, policisti izpūta pārkāpēju virzienā asaru gāzi.

Kad par apzināti ļaunprātīgu nepakļaušanos policistu likumīgajai prasībai pārtraukt konfliktu ar apkārtējām personām, policisti aizturēja likumpārkāpēju un veda viņu uz dienesta automašīnu, pie kārtībnieka pienāca aizturētā māte un brālis, kuri jautāja par aizturēšanas pamatojumu.

Laikā, kad kārtībnieks paskaidroja aizturēšanas pamatojumu, apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, izteica neapmierinātību par policijas darbinieku pielietoto asaru gāzi un brāļa aizturēšanu, lamājās necenzētiem vārdiem, un aiz dusmām iesita policistam pa seju, nodarot maznozīmīgus miesas bojājumus.

Kad apsūdzētais mēģināja izdarīt otru sitienu, policijas darbiniekam izdevās izvairīties un apsūdzēto vīrieti aizturēja.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Trakais

"apsūdzēto atzīt par vainīgu smaga nozieguma izdarīšanā un sodīt viņu ar piespiedu darbiem uz 60 stundām."

Smags noziegums Latvijā sodāms ar 60 darba stundām..... iespaidīgi...

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.13 19:07

gunta

Jā,kaut kā neiet kopā.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.14 07:21

Egils

Interesanti,kāds būtu soda mērs, ja kas tamlīdzīgs notiku... piem ASV?

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.14 12:20

Tiesnesis

9 gramus svina kājā, lai ir ko atcerēties un citus nākamreiz atturēt traucēt policijas darbu.

pirms 11 mēnešiem, 2018.08.15 01:23

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju