Augstāk novērtē Vecsaules un Bauskas aktierus 3

Bauskas novada amatierteātru skatē žūrija noskatījās deviņas izrādes. Tostarp arī Iecavas kultūras nama amatierteātra «Artis» iestudējumu.

Teātra zinātnieces un režisores Aina Matīsa un Anna Eižvertiņa 25. un 26. novembrī strādāja Īslīces kultūras namā un Bauskas kultūras centrā. Viņām nācās vērtēt bērnu auditorijai domātas ludziņas, muzikālus uzvedumus, arī mūsdienu drāmu. Režisori bija izvēlējušies Elīnas Zālītes, Jāņa Akurātera, Kārļa Skalbes, Andras Manfeldes, kā arī citu autoru darbus. Codes aktieri izrādīja vietējās autores, iecavnieces Ivetas Salgrāves lugu.

Vērtējot kopumā redzētos darbus, A. Eižvertiņa «Bauskas Dzīvei» atzina, ka līmenis ir labs: «Esmu vērtējusi amatierkopas vairākos Latvijas novados. Baušķenieki turas līmenī. Nav augstu virsotņu, taču nav arī tādu iestudējumu, kurus skatoties, būtu no kauna acis jānodur.» A. Matīsa, vērtējot darbu izvēli, atsaucās uz savulaik Eduarda Smiļģa sacīto, ka latvieši ir lieli teātra spēlētāji, lai tik būtu labas lugas. Īpaši to viņa norādīja režisoriem, kuri izvēlas iestudēt darbus bērniem.

Runājot par individuālo sniegumu, žūrijas locekles atzina, ka izvēlēties bijis ļoti grūti. Uz labākās aktrises titulu pretendējušas divas Ērikas lomu atveidotājas. Tomēr beigās par labāko atzīta Agate Vītola no Vecsaules. Savukārt labākā aktiera titula pretendenti bijuši trīs kungi. Žūrijas labvēlību izpelnījies Melnā kaķa lomas atveidotājs Īslīces amatierteātra «Dadži» iestudējumā «Kaķīša dzirnavas» Agris Zentelis.

Īslīcieši saņēma diplomu par labākajiem kostīmiem. Žūrija par veiksmīgāko scenogrāfiju atzina skatuves noformējumu iecavnieku izrādei «Mēmais bruņinieks». Labākās režisores titulu ieguva Ināra Hegenbarte no Bauskas tautas teātra. Žūrija pasniedza arī savu specbalvu talantīgākajai jaunajai aktrisei Lienei Vackarei par Ievas lomu izrādē «Tu tikai atgriezies».

Visiem kolektīviem žūrija piešķīra pakāpes. Divi pirmās pakāpes kolektīvi aicināti pārstāvēt Bauskas novadu Zemgales reģiona skatē.

III pakāpe – Īslīces bērnu un jauniešu teātra studijai par izrādi «Raganiņu klapatas» – režisore Aiga Baltalksne
III pakāpe – Mežotnes pagasta amatierteātrim «Kājām gaisā» par izrādi «Vecāsmātes dzimšanas diena» – režisore Gita Graudiņa.
III pakāpe – Uzvaras amatierteātrim par izrādi «Astoņas mīlošas sievietes» – režisors Uģis Donerblics.
II pakāpe – Īslīces pagasta amatierteātrim «Dadži» par izrādi «Kaķīša dzirnavas» – režisore Evita Novicka.
II pakāpe – Codes pagasta amatierteātrim «Spēlētprieks» par izrādi «Godīgi un izdevīgi, ērti un interesanti» – režisore Solvita Rotberga.
II pakāpe – Jaunsaules amatierteātrim «Laucis» par izrādi «Tu tikai atgriezies» – režisore Inga Cepure.
II pakāpe – Iecavas kultūras nama amatierteātrim «Artis» par izrādi «Mēmais bruņinieks» – režisore Valda Karnīte.
I pakāpe – amatierteātrim «Vecsaule» par izrādi «Apvienosimies» – režisore Gunta Siliņa.
I pakāpe – Bauskas tautas teātrim par izrādi «Ērika» – režisore Ināra Hegenbarte.

Vairāk viedokļus par skati lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

iki

Durakiem nav ko darīt. Iedomājušis no sevis stārus.

pirms gada, 2017.11.27 16:16

Ilze

Doneram jāsāk par karjeras noslēgšanu kā aktierim un režisoram. Ne tur, ne tur nevar sevi pierādīt.

pirms gada, 2017.11.27 16:36

Sauļuks

Codes "Spēlētprieks" malači! Atraktīvi ,jauki spēlē , laba dikcija spēlētājiem.

pirms gada, 2017.11.30 22:00

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju