Aug talantīga jauno dejotāju paaudze

Bauskas un Rundāles novada skolu 1. līdz 9. klašu deju pulciņi savu sniegumu rādīja skatē Īslīces kultūras namā. Žūrija mazo dejotāju sniegumu novērtēja ļoti augstu.

«Es vēlreiz pārliecinājos, cik mums ir talantīgi bērni. Tas uzliek lielu atbildību deju pulciņu vadītājiem. Skolotājiem ir jāpamana šie mazie talanti, jāvairo viņos dejas mīlestība. Bērniem ir jādejo ar prieku un nav jādomā par pareiziem soļiem, kustībām. Esmu gandarīts, ka šajā skatē es pamanīju ļoti daudz priecīgu dejotāju. Varu droši teikt, mums aug talantīga jauno dejotāju paaudze,» tā pēc skates «Bauskas Dzīvei» savas domas izklāstīja viens no žūrijas locekļiem, Īslīces kultūras nama tautas deju kopu vadītājs Arvils Noviks.

Gandarīta par bērnu sniegumu ir arī Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) metodiķe, deju kopas «Mēmelīte» vadītāja Ligita Irbīte. Žūrija vērtēja 31 deju pulciņa sniegumu, tikai sešiem kolektīviem piešķirta otrā pakāpe. Pārējiem kolektīviem piešķirtas pirmās pakāpes un laureāta pakāpes.

«Tas ir labs rezultāts. Līdztekus tam es priecājos, ka šogad skatē sevi pirmo reizi labi parādīja Vecsaules pamatskolas deju skolotāja Eva Brigmane. Viņa pati savulaik dejojusi šīs skolas kopā «Adatiņa», tagad ir tās vadītāja. Abi viņas vadītie kolektīvi saņēma pirmās pakāpes diplomus,» skates rezultātus analizē L. Irbīte.

«Bauskas Dzīve» skatē deju starplaikos aprunājās ar skolēniem un pasniedzējām. Īslīces vidusskolas 5. klases audzēknis Atvars Paļulis dejo otro gadu. Puika atzina, ka pirms uzstāšanās bijis nedaudz sabijies, taču uz skatuves neko neesot sajaucis. Vislabāk viņam patīk dažādi koncerti, pasākumi, jo tajos var interesanti pavadīt laiku.

5. klases skolnieks Ivo Gailis dejas laikā pamanīja, ka partnere pagriezusies un dodas citā virzienā. Puika neapmulsa, klusu, lai zālē nedzirdētu, uzsauca meitenei, un abi aizdejoja tālāk pareizi. «Uzņēmos vadību, un mums beigās viss sanāca labi,» skaidro mazais dejotājs.

Deju skolotāja Baiba Vanaga vada gan skolēnu, gan pieaugušo deju kolektīvus. «Ar bērniem nav nemaz tik grūti, kā tas no malas varētu šķist. Skolotājam ir jābūt gatavam ātri reaģēt negaidītās situācijās. Tieši tas ir interesantākais darbā ar skolēniem,» atklāj B. Vanaga.
Dafne Rence, Pilsrundāles vidusskolas 5. klases audzēkne, «Bauskas Dzīvei» neslēpa savu patiku dejot. Vienlaikus viņa atklāja, ka grūtākais esot ieinteresēt un noturēt deju pulciņā zēnus. 6. klases audzēknis Rainers Šmits atzina, deju nodarbībās neesot nemaz tik grūti visu iemācīties. Arī šoreiz skatē ir interesanti. Tomēr deju pulciņu viņš apmeklē tādēļ, ka tajā sūta mamma. Vai dejošana ar laiku varētu kļūt par viņa sirdslietu, puika pašlaik nevarēja vēl pateikt.

Pilsrundāles vidusskolas deju skolotāja Aiga Vangale «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka strādāt ar bērniem esot lielāka atbildība nekā ar pieaugušajiem. «Ir jāstrādā tā, lai bērni iemīlētu deju. Kolektīvā esam pārrunājuši, ka dejosim labi, tomēr rezultāts skatē nebūs galvenais. Mums svarīgākais, lai dejo sirsniņa, lai sejiņa smaida,» tā deju pasniedzēja A. Vangale.
 
Katrs kolektīvs skatē izpildīja divas dejas. 3. līdz 6. klašu kolektīvi rādīja priekšnesumus, kurus viņi mācījušies, lai piedalītos deju festivālā «Latvju bērni danci veda». Tas notiks 2. jūnijā Jelgavā.


Deju skates rezultāti – visaugstākā žūrijas vērtējuma ieguvēji
1. un 2. klašu grupā augstāko žūrijas vērtējumu saņēma Bauskas BJC deju kopas «Mēmelīte» un Bauskas sākumskolas deju kolektīvi «Odziņa».
3. – 4. klašu grupā augstākais vērtējums Bauskas sākumskolas deju kopai «Taurenītis» un Bauskas sākumskolas deju kolektīvam «Odziņa».
5. un 6. klašu grupā augstāko vērtējumu saņēma Bauskas BJC deju kopa «Mēmelīte», Bauskas sākumskolas deju kolektīvs «Odziņa», kā arī Bauskas pilsētas pamatskolas deju kolektīvs «Ganiņi».
7. – 9. klašu grupā vislabākais sniegums bija BJC deju kopai «Mēmelīte» un Codes pamatskolas dejotājiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju