Aicina doties uz Biržiem

Lietuvā esošais Biržu tūrisma informācijas centrs tūrisma maršrutu aprakstus un ziņas par notikumiem tagad publicē arī latviešu valodā.

Biržu tūrisma informācijas centrs savā mājaslapā visitbirzai.lt izveidojis sadaļu latviešu valodā un sociālajā portālā «Facebook» radījis informatīvo lapu «Brauc uz Biržiem». «Mēs esam pilsēta Birži. Atrodamies pašos Lietuvas ziemeļos. Esam slaveni pasaulē ar alus izgatavošanas tradīcijām, karsta kritenēm, Lietuvā garāko gājēju tiltu pāri ezeram, skaisto pili un muižām,» jaunajā lapā raksta Biržu tūrisma informācijas centra darbiniece Sigita Strautnikiene. «Domāju, ka tuvākajā laikā mēs atradīsim daudz kopīga ar latviešiem un turpināsim sadarbību,» pauž S. Strautnikiene.

Internetā publicēts arī pasākumu plāns. Svētdien, 29. oktobrī, Biržos notiks Starptautiskā amatniecības diena, kuras tēma ir «Lelles mūsu dzīvē». Būs leļļu izstāde, konkurss un teātris. 31. oktobrī notiks Helovīnu dienai veltīts maksas pasākums Milišūnu saimniecībā. «Daudziem jau ir zināmas Milišūnu jurtas. Tur notiek izglītojošas aktivitātes un aitas gaļas produktu degustācija,» vēstīts pasākuma aprakstā. Šoreiz dalībnieki aicināti ierasties Helovīna tērpā un līdzi ņemt ķirbi. Apmeklētājiem tiek solītas šausmas saunā un metāla mūzikas koncerts sveču gaismā.

Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure stāsta, ka arī mūspusē ārzemju viesus informē viņiem saprotamā valodā: «Pirms trim gadiem sociālajā tīklā «Facebook» uzturējām lapu angļu valodā. Taču to slēdzām, jo sekotāji bija gandrīz tie paši, kas latviešu lapai. Mums ir mājaslapa un bukleti lietuviešu un igauņu valodā» I. Turkupole-Zilpure teic, ka jaunajā lapā pagaidām nav daudz informācijas, ir tikai viens tūrisma firmas piedāvājums grupām. «Lai mēģina! Tas no mārketinga viedokļa ir pareizs virziens,» piebilst Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju