Aicina apiet vienu kilometru apkārt Latvijai un pulcēties pie ugunskura pierobežā

Akcijā «Izgaismo Latviju!», kas norisināsies 21. jūnijā, līdz ar citiem iesaistās Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novads.

Imanta Ziedoņa muzejs un fonds «1836» 21. jūnijā aicina ļaudis kļūt par akcijas «Izgaismo Latviju!» dalībniekiem. Ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis aicināts noiet paša izvēlētu sirdskilometru jebkurā «1836 ceļa» posmā Latvijas pierobežā. Pēc tam dalībnieki aicināti pievienoties pierobežas novadu organizētajiem ugunskuriem, kur dziedās spēka dziesmas Latvijai, un plkst. 22 visā Latvijā skanēs mūsu valsts himna. Vietnē izgaismolatviju.lv var izpētīt maršrutu un pieteikties par atbildīgo vienam no 1836 ceļa kilometriem.

Šo akciju īstenojot, Latvija kļūs par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji simtgadei par godu apgājuši apkārt savai valstij un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem.

Bauskas novadā
Akcijas norisei Bauskas novadā izvēlēts Budbergas parks Brunavas pagastā. Tas atrodas pierobežā, Mēmeles krastā. Pērn projektā «1836» Bauskas novadā laivoja pa Mēmeli, tādēļ arī šogad akcijas «Izgaismo Latviju!» norisei izvēlēts upes krasts.

Iedzīvotāji dienā aicināti uz Bubergu doties līdzīgi kā pērn ar laivām. Ikviens interesents braucienu var sākt no sev ērtākās vietas. Ja nav pieejams savs ūdens transportlīdzeklis, to iespējams iznomāt tuvējās laivu nomās, stāsta Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Pulcēšanās pie ugunskura Mēmeles krastā Budbergā paredzēta no pulksten astoņiem vakarā. Liesmām uzvijoties, pēc pulksten deviņiem sanākušos kopīgā spēka dziesmu izpildīšanā aicinās Bauskas jauniešu grupa «Bekars».

Plkst. 22 vienlaikus dziedās Latvijas valsts himnu. Šajā dienā pulksten pusastoņos vakarā no Bauskas novada domes laukuma uz pasākuma norises vietu dosies bezmaksas transports. Pēcāk tas apmeklētājus nogādās atpakaļ pilsētā.

Vecumnieku novadā
Divi akcijas «Izgaismo Latviju!» pasākumi notiks Vecumnieku novadā. Skaistkalnē pie tautas nama visus gaida pulcējamies no pulksten astoņiem vakarā. Pie lielā ugunskura varēs izdziedāt spēka dziesmas, pulksten desmitos vakarā visi vienosies valsts himnas dziedājumā. Par dziesmu garu te rūpēsies sieviešu vokālais ansamblis «Vēl mazliet». Tā informē kultūras darba organizatore Līga Baļčūne.

Kurmenes pagastā ļaudis aicina pulcēties pulksten astoņos vakarā parka estrādē. No tās visi dosies gājienā līdz Mēmelei. Upes krastā tiks iedegts saulgriežu ugunskurs, vienlaikus simboliski pievienojoties akcijai «Izgaismo Latviju!». Saulgriežu rituālu Kurmenē vadīs folkloristes Dārta un Kate Dravas.

Rundāles novadā
Akcija «Izgaismo Latviju!» Rundāles novadā apvienota ar vasaras saulgriežu svinēšanu. 21. jūnijā no pulksten 18.30 iedzīvotājus gaidīs Viesturu kultūras centrā. Antras Zelmenes vadībā te notiks vainagu darbnīca. No pulksten astoņiem koncertā visus priecēs Kauguru folkloras kopa un vokālais ansamblis. Uzstāsies arī deju kopas «Ir varianti», «Magnolijas», «Annele un Sprīdītis». Deviņos iedegs akcijas «Izgaismo Latviju!» ugunskuru, pulksten desmitos vakarā sanākušie vienosies valsts himnas izpildījumā. Būs cienasts ar tradicionālo zivju zupu, sieru un pīrāgiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju