Ētiska dilemma 5

Svētdien pēc tikšanās ar Audrupu iedzīvotājiem mēs, partijas «Vienotība» kandidāti pašvaldību vēlēšanām Iecavas novadā, nolēmām pa ceļam iebraukt pie cilvēkiem valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» Iecavas filiālē, kur parasti viesojāmies Ziemassvētkos ar Iecavas jauniešu padomes apsveikumiem.

Mūsu ausīs nonāca nepatīkama ziņa no vairākām personām, kas atcerējās, ka 2013. gada pašvaldību vēlēšanās centra iemītnieki sasēdināti zālē, viņiem iedotas konfektes un visi informēti, ka jābalso tikai par vienu konkrētu sarakstu.

Piebildīšu, ka uz sociālās aprūpes centru vēlēšanu komisija parasti sūta izbraukuma brigādi ar pārvadājamo balsošanas urnu.
Pirmkārt, mums nav pieņemams, ka pašvaldību vēlēšanās šādi tiek izmantoti cilvēki ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Otrkārt, ir neētiski izmantot šo cilvēku slimības, lai panāktu sev vēlamu rezultātu.

Treškārt, sociālā centra iedzīvotāju skaits svārstās ap 150 cilvēkiem. Tas ir nozīmīgs elektorāts Iecavas novadā, kur vēlētāju skaits arvien sarūk. Šeit rodas jautājums par garīgi slimos cilvēkus savās interesēs izmantojošo personu morāli, tikumību, gribu un atbildību.

Tāpēc mūsu saraksts izskata iespēju deleģēt īpašus novērotājus, lai šie vēlētāji netiktu ietekmēti un balsis izmantotas viena saraksta atbalstam.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Nu ja

Pat ļoti ticami.

pirms gada, 2017.05.29 16:47

Aija

Par kādu ētiku vispār Latvijā runājam? Zaļo un ZZS sarakstā ir kandidāts ar 20.numuru, kam Tukuma novadā aizauguši desmitiem hektāri zemes un zemes nodokļu parāds sniedzas tūkstošos... tāds tagad kandidē uz Bauskas novada dzīves labklājības celšanu...

pirms gada, 2017.05.30 15:16

Saprotama rīcība

Bauskas soc.demokrātu kandidātu sarakstā arī Derpeles Bauskas filiāles darbiniece DZ.L-.iemesls tas pats.

pirms gada, 2017.05.30 18:24

Ausklis

NA 8 numurs 104tukstoši pārāds nodokļi pāris miljoni pret bankām parāds. Tiesa uzņēmuma priekša atslēgu uzlikusi. Bet kandidē.

pirms gada, 2017.05.31 21:11

Ūja, ūja

Vienotība par ētiku runā! Tur jau zirgam jāsmejas!

pirms gada, 2017.05.31 09:56

Lietotāju raksti

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju