Vismazāk sniega ir Zemgalē un Kurzemē

Pēdējās dienās visvairāk sasnidzis Vidzemē, savukārt vismazāk sniega ir Kurzemē un Zemgalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Vidzemes lielāko daļu sedz 5-11 centimetrus bieza sniega kārta, bet vietām piekrastē sniega nav. Novērojumu stacijās dziļākais sniegs konstatēts Siguldā un Priekuļos, Cēsu pusē.

Atbilstoši iedzīvotāju ziņotajam teritorijā starp Rīgu un Vidzemes augstieni, kur nav meteoroloģisko novērojumu staciju, aizvadītajā nedēļas nogalē uzsniga pat 20-25 centimetrus dziļš sniegs, bet patlaban, lai gan snidzis vēl, sniega sega ir saplakusi. Ziņas par dziļāko sniegu saņemtas no Ropažu, Inčukalna un Mālpils novada, kā arī no Siguldas novada dienvidu daļas un Ogres novada ziemeļrietumu daļas.

Rīgā ir pāris centimetri sniega, Daugavpili sedz aptuveni piecus centimetrus bieza sniega sega. Vairāki centimetri sniega saglabājas arī daudzviet Kurzemē, savukārt reģiona rietumos pie jūras, kā arī daļā Zemgales sniega ir pavisam maz vai nemaz.

Sākot ar trešdienu, visā valstī gaisa temperatūra ilgstoši gaidāma virs nulles, daudzviet arī virs +5 grādiem, tādēļ šonedēļ sniegs pilnībā nokusīs, prognozē sinoptiķi. Iespējams, nākamnedēļ Latvijas lielāko daļu no jauna pārklās sniegs.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju