Pēdējā diennaktī Latviju skārušas līdz šim plašākās lietusgāzes šajā gadā; Bauskā lietus summa sasniegusi 20-24 milimetrus

Pēdējā diennaktī visā Latvijā lijis, mazāk - Kurzemē, stiprāk - Vidzemē, Latgalē un Zemgales austrumu pusē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Valsts austrumu daļā visās novērojumu stacijās nokrišņu daudzums pārsniedzis desmit milimetrus. Bauskā, Alūksnē, Gulbenē, Rūjienā un Jēkabpilī pēdējās diennakts lietus summa sasniegusi 20-24 milimetrus. Tik stiprs lietus tik plašā teritorijā šogad Latviju skāris pirmo reizi.

Intensīvākās lietusgāzes bija aizvadītajā naktī valsts centrālajā un austrumu daļā, tās pavadīja pērkona dārdi.

Trešdienas rītā Latvijā vairs nav stipru nokrišņu, bet daudzviet palaikam uzlīst, vietām ir migla. Valsts dienvidaustrumu daļā debesis brīžiem skaidrojas.

Gaisa temperatūra +8..+12 grādi, valsts austrumu novados līdz +17 grādiem. Vējš pārsvarā ir lēns, tas pūš no dažādiem virzieniem.

Rīgā nomācies rīts, neliels ziemeļrietumu vējš, gaisa temperatūra +10..+11 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra otrdien bija no +12 grādiem vietām Kurzemē līdz +21 grādam Daugavpils pusē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 28.maijā bija +35 grādi Portugālē, +37 grādi Spānijā un +38 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz trešdienu -11..-12 grādi augstākajos kalnos Norvēģijā un Alpos.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju