Latvija ar 0:5 zaudē Norvēģijai 3

Noslēgušās Deivisa kausa izcīņas otrās grupas Eiropas un Āfrikas zonas pirmās kārtas spēles. Latvijas komanda Jelgavā ar 0:5 atzina Norvēģijas vienības pārākumu.

Lai arī latvieši katru maču aizvadīja sīvā cīņā, tomēr pretinieku pārsvars bija ļoti pamanāms. Pirmajā spēlē 3. februārī vecsaulietis Mārtiņš Podžus piekāpās trīs setos Norvēģijas izlases līderim Kasperam Rūdam – 3:6, 1:6 un 5:7. M. Podžus bija pārāks par pretinieku pirmās serves izspēlē – viņam izdevās 13 eisi. Tās ir situācijas, kad bumbiņu pēc serves pretinieks nepaspēj uztvert. Tomēr pārējos spēles elementos labāks bija K. Rūds. Viņš bija veiksmīgāks epizodēs, kas noteica spēles gaitu – daviscup.com mājaslapā publicētā statistika uzrāda, ka viņš piecas reizes spēja atspēlēties no 0:40, uzvarot izšķirošos geimos.

Neglāba arī Miķelis Lībietis – vispirms zaudējums Norvēģijas otrajam spēcīgākajam spēlētājam Viktoram Durasovičam četros setos, un pēc tam kopā ar M. Podžu arī zaudējums dubultspēlē 4. februārī. K. Rūds un V. Durasovičs pēc diviem uzvarētiem setiem zaudēja trešo setu ar 6:7, bet jau ceturto uzvarēja graujoši ar 6:2, triumfēja mačā, un ar to nopietnās spēles beidzās – Latvija vairs atspēlēties nevarēja. Latvieši bija labāki pirmās serves izspēlē, arī gūtie punkti ir līdzīgi, bet Norvēģijas spēlētāji labāk spēja saņemties izšķirošajos brīžos, kas noteica spēles rezultātu.

Turpinājumā Rūdolfs Mednis trīs setos zaudēja norvēģim Simenam Sundem Bratholmam un pēdējo maču nemaz neaizvadīja, atzīstot Norvēģijas uzvaru ar 5:0. Tagad 7. – 9. aprīlī Marokā būs jācīnās ar šīs valsts izlasi par palikšanu otrajā grupā. Lai arī Pasaules Tenisa profesionāļu asociācijas reitingā Marokas pārstāvji ir zemāk par latviešiem, tomēr tas var būt mānīgs priekšstats. Āfrikas valstu sportistiem bieži vien trūkst finansējuma, lai braukātu pa starptautiskiem turnīriem, un  reitings bieži vien neatspoguļo viņu reālās spējas. Par to liecina tikko notikušais duelis starp Lietuvas un Madagaskāras valsts vienību tenisistiem – kaimiņi knapi uzvarēja ar 3:2, lai arī pēc statistikas Lietuvas izlase izskatās daudz spēcīgāka.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

hmm

spirtik sigareti vodka

pirms 2 gadiem, 2017.02.10 15:15

varam vēl švakāk !

Par tenisu vēl vārgāks sporta veids Latvijā ir florbols. Par hokeju nerunāsim - tā tizlums pašsaprotams.

pirms 2 gadiem, 2017.02.11 12:32

Friend

Tāda sajūta ka mūs speciāli trennē lai zaudētu visur...

pirms 2 gadiem, 2017.02.14 09:18

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju