Koncertā skan latviešu spēka un mīlestības dziesmas

Kultūras baudītāji no Bauskas labprāt dodas uz koncertiem Jelgavas kultūras namā, arī Rīgā. Daudzveidīgajā piedāvājumu klāstā īpaši izceļams «Izklaides producentu grupas 7» koncertuzvedums «Dod, Dieviņi».

Mūspusē tuvākais koncerts ir 15. novembrī Jelgavā. Biļetes tur var cerēt nopirkt tikai pirms koncerta, jo internetā visas jau pārdotas. 27. novembrī un 5. decembrī uzvedums būs skatāms Dailes teātrī.

Pirmais koncerts 3. novembrī izskanēja Ogrē. Sirsnība, nerimstoši aplausi, aizkustinājums gan zālē, gan mūziķu vidū uz skatuves. Tā noskaņu šajā uzvedumā raksturo paši dalībnieki. «Bauskas Dzīve» uzklausīja dažus koncerta dalībnieku viedokļus.

Sigita Aņisimova pastāstīja, ka īpaši aizkustinošas bija zināmu tautasdziesmu jaunās aranžijas. Savukārt Ivetai Kalniņai  patika, ka uzvedums bijis ne tikai klausāms, bet arī skatāms. Baudu sniedza gan gaumīgi piemeklētās videoprojekcijas, gan krāšņie un modernie dalībnieku tērpi.

Dziesmu aranžijas latviešu komponistu un tautas melodijām uzvedumā veidojis komponists Kristaps Krievkalns, savukārt tērpi ir no zīmola «Mayra», speciāli gatavoti šim koncertam.

Šis ir devītais koncerts ciklā «Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā». Katru gadu tiek veidota programma, kas ļauj stiprināt un apzināties ikviena latvisko identitāti. Programmā «Dod, Dieviņi» komponists Kristaps Krievkalns veidojis aranžijas un neierastus balsu salikumus latviešu tautasdziesmām, arī Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Raimonda Tigula un citu komponistu melodijām. Šis ir viens no emocionālākajiem un tehniski sarežģītākajiem projektiem. Dziesmas papildina dejas, maģiski spēka vārdi, video un gaismu partitūras, īpaša skatuves scenogrāfija.

Uzvedumā piedalās Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Uģis Roze, Anmary, Valters Frīdenbergs, Kristīne Kārkle, Kristaps Krievkalns, Edgars Kārklis, Ilze Grunte, kā arī citi izpildītāji un dejotāji.

«Latvijas Radio 2» direktors Armins Ronis skaidro, ka «lūgums, vēlējums, arī solījums «Dod, Dieviņi otram doti...» ir būtisks latviskās morāles kods, kas īpaši nozīmīgs ir šodienas kontekstā. Svarīgi ir parādīt latviskuma plūdumu cauri laika griežiem – meklēt senu tradīciju un rituālu vajadzību un vietu mūsdienu dzīves izpratnē».

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju