Automobiļiem ar neatbilstošām riepām liegs dalību ceļu satiksmē 5

Turpmāk ar neatbilstošām riepām aprīkotām automašīnām tiks liegta dalība ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

CSDD informēja, ka šāds lēmums balstīts uz transportlīdzekļu pārbaudes rezultātiem Daugavpils reģionā.

Decembra pirmajās dienās CSDD un Valsts policijas kopīgi organizētajās pārbaudēs atklājās, ka vēl aizvien autovadītāji šajos slidenajos un sniegotajos laika apstākļos ceļu satiksmē piedalās ar transportlīdzekļiem, kuriem uzstādītas satiksmei bīstamas riepas.

Šādi transportlīdzekļi apdraud gan pašu autovadītāju, gan arī citus satiksmes dalībniekus.

No 500 pārbaudītajiem auto Daugavpils reģiona 28 spēkratiem konstatētas satiksmei bīstamas riepas.

CSDD informē, ka šādi CSDD un Valsts policijas reidi turpināsies arī citos Latvijas reģionos, pastiprināti pievēršot uzmanību transportlīdzekļu riepu stāvoklim.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Taapat

Tas viss ir okey, bet kopš kura laika CSDD ir likumdevēja vara, ka var noteikt sankciju par likuma pārkāpumu, kas nav paredzēts LAPK?

pirms mēneša, 2019.12.04 07:28

MK

Par to jau Ministru kabinets parūpējies, noteikumus par tehnisko apskati izdodot: "56. Ja transportlīdzeklim piešķir 3. vērtējumu, tā turpmākā piedalīšanās ceļu satiksmē ir aizliegta. Šādā gadījumā inspektors anulē atļauju vai pagaidu atļauju piedalīties ceļu satiksmē (Latvijā reģistrētam transportlīdzeklim), noņem tehniskās apskates uzlīmi (Latvijā reģistrētam transportlīdzeklim), aiztur (noņem) transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes un par to izdara attiecīgu ierakstu tehniskās kontroles uz ceļa protokolā."

pirms mēneša, 2019.12.04 14:51

turpat

Kāda nozīme, kam un kur tā vara, jo varas Latvijā vispār nav, ja 30 gadu garumā Centrālajā tirgū pilnīgi atklāti tirgo spirtu un cigaretes, kur galvenais noteicējs izrādās - ir čurka.
Tāpēc jāpriecājas, ja CSDD ieved kārtību autosatiksmē ieved.

pirms mēneša, 2019.12.04 12:41

laiks

Satiksmei bīstamas riepas...BET satiksmei bīstami ceļi,gadu desmitu garumā?!Ko ta nu darīsim??!KO sodīsim....

pirms mēneša, 2019.12.04 17:54

Sen bija laiks, bet

Gribētos, lai ne tikai liedz dalību automobiļiem, bet arī vadītājiem dod atpūtu no braukšanas uz kādu brīdi, lai aizdomājas nākamreiz.

pirms mēneša, 2019.12.09 12:35

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju