Aptauja: Baltā galdauta svētkus 4.maijā svinēs ceturtdaļa iedzīvotāju 4

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad Baltā galdauta svētkus 4.maijā plāno svinēt aptuveni ceturtā daļa jeb 24% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktās aptaujas rezultāti.
Vairāk nekā trešdaļa jeb 34% respondentu pauduši, ka noteikti nesvinēs Baltā galdauta svētkus, 28% aptaujāto norādījuši, ka to drīzāk nedarīs, savukārt 14% aptaujas dalībnieku vēl nav izlēmuši.

Pētījumu kompānijas pārstāvji skaidroja, ka ieradumi, kā iedzīvotāji plāno svinēt Baltā galdauta svētkus, lielākoties ir saglabājušies aptuveni tādi paši kā pirms gada. Nedaudz vairāk kā puse jeb 52% svētku potenciālo svinētāju tos atzīmēs mājās ģimenes vai draugu lokā. Trešdaļa svinētāju jeb 34% apmeklēs Baltā galdauta svētkiem veltītos publiskos pasākumus, savukārt piektā daļa jeb 22% tos svinēs pie dabas ģimenes vai draugu lokā.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, par 13 procentpunktiem samazinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri Baltā galdauta svētkos gatavos īpašu maltīti un uz galda klās baltu galdautu. Ja pagājušajā gadā šādi bija plānojuši svinēt 31% aptaujāto, tad šogad to iecerējuši darīt 18%.

Savukārt desmitā daļa aptaujāto pauduši, ka šos svētkus izmantos kā brīvdienu un "vienkārši atpūtīsies".

Aptaujā, kas veikta laika posmā no 23.aprīļa līdz 25.aprīlim, piedalījušies 800 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

muļķības

Nav tādu baltā galdauta svētku, jo balts galdauts ir tikai balts galdauts- drēbes gabals, kas neizraisa nekāds emocijas. Ir Neatkarības pasludināšanas diena un tikai! Vai tad 4.maijā , kad nobalsoja par neatkarību, deputāti nāca, vicinot baltus galdautus? Kurš kaunās no tā vārda -neatkarība?Ar ko mūsu mazbērniem asociēsies baltā galdauta svētki, taču tikai ar savu senču muļķību. Tāpēc jau bērniem iestāsta, ka nav Lieldienas, bet oliņu svētki, vai to mēs gribam?

pirms 4 mēnešiem, 2019.05.02 14:24

mjāā

Tieši tā, stulbākā ideja, kas dzīvē ir dzirdēts!

pirms 4 mēnešiem, 2019.05.02 14:54

Pareizi

100% taisnība!

pirms 4 mēnešiem, 2019.05.02 20:15

viedoklis

4.maijā ir neatkarības atjaunošanas diena un nekā savādāk,klājam kādus galdautus gribam,tad jau var pasludināt zilā šķīvīša un dzeltenās krūzītes dienu,nesaprotu jēgu tam galdautam....

pirms 4 mēnešiem, 2019.05.04 09:45

Latvijā un pasaulē

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju