FOTO: Zemgales uzņēmēju dienas Jelgavā

Nu jau ikgadējā «Zemgales uzņēmēju dienu» pasākumā, kas notiek Jelgavā, šogad bija mainīti izstādes ierastie uzsvari, piesaistot klāt karjeras iespējas un darbaspēka meklēšanu. Pārliecība par šādu pārmaiņu efektivitāti gan neradās.


Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) organizētajā pasākumā, kas notika 26. un 27. aprīlī, bija pārstāvēti Bauskas un Iecavas novada uzņēmēji.


Bauskas novada uzņēmēju stenda darbību šogad kontrolēja Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Ilze Munda. Pārstāvēti bija seši uzņēmēji. Gailīšu pagasta SIA «Kugrēnu vīna darītava» piedāvāja mājās ražotus vīnus, SIA «IJ WOOD» – koka dekorus, SIA «Tiks tev un man» – zāļu tējas, garšvielas un konditorejas izstrādājumus, Aleksandrs Aleksandrovs – paša izdotas grāmatas un vēsturiskas kartes. Bruknas Kalna svētību kopienas uzņēmuma «Bruknas dārzi» pārstāve Monika Balcere pastāstīja, ka šogad piedāvā ne tikai ķiploku izstrādājumus, bet arī dažādas sukādes, tādā veidā ievērojami paplašinot savu piedāvājumu klāstu.

Pirmo reizi šādā pasākumā bija SIA «Dormers» ar zīmola «Oak’A BBQ» mērcēm un garšvielām.


Jāatzīmē, ka viens Bauskas novada pārstāvis, kā katru gadu, darbojās ārpus stenda – tie ir Codes pagasta pūkainie un spalvainie «Trušu pilsētiņas» iemītnieki, kuri īpaši priecēja pasākuma mazākos apmeklētājus. Vēl Bauskas novadu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoru stendā «Magnetic Latvija» pārstāvēja SIA «Daba Daba», kas nodarbojas ar koka izstrādājumu ražošanu.

Iecavas novada stends šogad atšķīrās no iepriekšējo gadu piedāvājuma. Ierastie dalībnieki SIA «Iecavnieks & Co» un SIA «Linum Color», kā vienmēr, centās pievērst uzmanību savai produkcijai – dažādu eļļu ražojumiem gan pārtikai, gan būvniecības nozarei. Tomēr divi lieli uzņēmējdarbības pārstāvji vairāk meklēja darbiniekus.


«Šoreiz esam atbraukuši ar darba piedāvājumiem. Meklējam kolēģus, kā arī jaunos censoņus – praktikantus. Reizē pārstāvam Iecavas novadu,» stāsta a/s «Balticovo» mārketinga projektu vadītāja Agnese Krīgerte. Līdzīgi mērķi bija arī SIA «Vizulo». «Vispirms vēlamies sevi parādīt darba tirgū. Meklējam jaunus kolēģus – gan inženierus, gan darbiniekus ražošanas procesam. Gribam, lai Jelgavas un Rīgas studenti uzzina par mums vairāk. Mūsdienās ir sarežģīti atrast kvalificētus darbiniekus, kas gatavi strādāt ar atdevi, tāpēc jāsāk meklēt laikus,» stāsta Oļegs Junolainens, uzņēmuma ražošanas vadītājs.


Vēl viena pasākuma īpatnība bija uzsvars uz nākotnes karjeru – bija pārstāvētas augstskolas, tehnikumi, savukārt 27. aprīlī akcents bija tieši uz izklaides pasākumiem, lai vairāk piesaistītu jauniešus – uzstājās popgrupas, deju grupas, bija radošās darbnīcas bērniem, loterijas un konkursi. Vienā no šādiem projektiem «atvertiba.lv», kuru vada Sabiedrības integrācijas fonds, darbojās arī baušķenieks Matīss Kataņenko.


Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju