FOTO: Viena diena Pasvalē

Ja pamet aci uz dienvidiem, izrādās, ka aizraujošus pasākumus var rast arī Lietuvas mazajās pilsētās. «Bauskas Dzīve» 5. maijā apmeklēja Pasvali un piedzīvoja ne vienu vien pārsteigumu.


Pilsētā šai dienā notika pavasara svētki, kurus latviešu valodā tulko aptuveni «Mēs braucam». Izklaides iespējas ģimenei lielākas, nekā Bauskas pilsētas pasākumos. Reizē ar svētkiem un koncertu ir neliels tirdziņš. Uz pasākumu sabrauc daudzi motociklu cienītāji, savā ziņā iesildot šādā veidā pavasari. Tradicionālā svētku sastāvdaļa ir senu automašīnu izstāde, kuru skaits ir tuvu simtam. Vietējie stāsta, ka zināmā mērā jau apnicis, ka katru gadu gandrīz vienas un tās pašas mašīnas. Tomēr – pie tāda skaita kamēr kādu apskati, citas jau piemirstas. Daži sastaptie baušķenieki atzina, ka iecienījuši šos svētkus un cenšas ierasties katru pavasari. Interesanti, ka sastaptie tirgotāji, no kuriem daži bija no Latvijas pierobežas vai pat Latvijā regulāri darbojās, atzina, ka mūsu pusē viņu preces maksātu par aptuveni 20 procentiem dārgāk. Iemeslu, kāpēc tā, gan neatklāja, tik atzina, ka pirktspēja Latvijā esot zemāka, nekā Lietuvā.


Pārtraukumā gan pasvaliešiem, gan viesiem bija iespēja apmeklēt «Pieno Žvaigždes» arēnā vienu no pēdējām Lietuvas basketbola līgas regulārā čempionāta spēlēm starp mājiniekiem - «Pieno Žvaigždes» vienību un Kauņas «Žalgiris» - vienu no Eiropas spēcīgākajiem basketbola klubiem. Biļetes, starp citu, nav dārgas – četri eiro. Viesi gan nebija spēcīgākajā sastāvā, bet mājinieki to vispār nevērtēja un cīnījās ļoti līdzīgi. Mačs izvērtās aizraujošs un vēl divas minūtes pirms spēles beigām «Žalgirim» bija tikai trīs punktu pārsvars. Tomēr ar pieredzi un, diemžēl jāatzīst, arī tiesnešu palīdzību mačs noslēdzās ar rezultātu 76:85, titulētajam klubam par labu, kas ļāva «Žalgirim» iegūt pirmo vietu turnīra tabulā. «Pieno Žvaigždes» ar 14 uzvarām un 22 zaudējumiem ieņēma sesto vietu starp desmit komandām un izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā tiksies ar Klaipēdas «Neptūnas».


Pēc spēles basketbolistiem kluba vadība pasniedza piemiņas medaļas par aizvadīto sezonu. Medaļu saņēma arī latvietis Artūrs Ausējs, kurš šo sezonu pavadīja Lietuvas vienības sastāvā.


Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju