FOTO: Vecumnieku novada volejbola klubs uzvar Latvijas 1. Nacionālajā līgā

Volejbola komandas «Vecumnieki» puiši jau pirms Latvijas 1. Nacionālās līgas volejbola čempionāta fināla cīņas bija pārliecināti, ka viņi uzvarēs. Par to liecināja arī tūlīt pēc panākuma uzvilktie krekliņi ar uzrakstu: «Vecumnieki Latvijas čempioni volejbolā NL1 2019».

Misas vidusskolas sporta zālē 13. aprīlī notika divi mači – gan par trešo vietu, gan par čempionu titulu. Sacensības pulcēja vairāk nekā 200 skatītāju, un daudz vairāk zālē ietilpināt arī nevarēja – skatītāji sēdēja un stāvēja tribīnēs, zāles galos. Pārtraukumos priekšnesumus rādīja dejotājas, dziedāja kora «Via Stella» dalībnieki.

Uz sacensībām bija ieradušies daudz līdzjutēju arī no citiem novadiem. «Bija liela reklāma. Sapratu, ka tā būs svarīga spēle, cita līmeņa volejbols. Tas, ko šeit redzu, ir patiešām interesanti – tā ir pavisam cita līga,» stāsta Laura Pupute no Bauskas, kas Misā bija ieradusies kopā ar citām Bauskas novada volejbola spēles cienītājām.

Vispirms notika cīņa par trešo vietu – VK «Ventspils» pret «Aizputi». Piecos setos uzvarēja «Aizpute», un ventspilnieki, pagājušā gada čempioni, šogad paliek bez medaļām. Tā liecina mājaslapas volejbols.lv informācija.

Tad nāca šī vakara «saldais ēdiens» – cīņa par zelta medaļām. «Vecumnieku» pretiniece bija ļoti spēcīgā «RTU» komanda. Pirmos divus setus mājinieki nospēlēja diezgan pārliecinoši – uzvaras ar 25:22 un 25:22.

Volejbolistiem bumbas padeva Vecumnieku novada domes sporta skolas audzēkņi. «Šajā mačā ir ļoti, ļoti augsts volejbola līmenis. Cerams, ka mums tas Vecumniekos paliks ilgi, ilgi,» saka audzēknis Niks Vucāns, kurš trenējas U16 vecuma grupā.

Trešais sets viegls nesanāca – viesi izvirzījās pārliecinošā vadībā, un atspēlēties neizdevās – zaudējums ar 20:25. Līdzjutēji gan nerima ne mirkli. Aktīvākais starp viņiem bija Intars Jurģis, kurš kopā ar Jāni Klāviņu ne tikai paši aktīvi juta līdzi, bet arī uzkurināja pārējo publiku. Skanēja nepārtraukti saukļi, taures pūtieni un kvēli atbalsta saucieni. Par atbalsta trūkumu volejbolisti nevarēja sūdzēties – kaut kas līdzīgs mūspusē līdz šim bija dzirdams tikai tad, kad Iecavā BK «Dartija» cīnījās par Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas uzvarētāju titulu.

«Šodien ir fantastiska izjūta – kā citādi var būt? Mūsējie finālā – «Vecumnieku» komandai tā vēl nav bijis. Spēlē visu laiku ir pārsvars. Var redzēt, ka mūsējie ir trenējušies, daudz spēlējuši, un te arī rezultāts,» saka līdzjutējs Gints Kalniņš.

Ceturto setu «Vecumnieki» iesāka pārliecinoši – 14:6, un radās izjūta, ka uzvara jau rokā. Tomēr ne – pie šī rezultāta mājinieki iestrēga, un «RTU» pievilka līdz 14:13. Rezultātu «izkustināt» izdevās Rolandam Plēsniekam – viņš veiksmīgi gremdēja. Tomēr viesi «neatlaida» mājiniekus, un cīņa ritēja līdz pēdējam punktam. Beigās mačbumbas izspēlē nervi neizturēja «RTU» – viņu spēlētājs servēja tīklā, un «Vecumnieki» uzvarēja izšķirošajā ceturtajā setā ar 25:23.

Turpat pēc spēles Latvijas Volejbola federācijas prezidents Jānis Buks un Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš pasniedza spēlētājiem medaļas un kausus par izcīnītajām vietām.

Kopā ar puišiem priecājās arī līdzjutēji. To skaitā bija arī Māris Plēsnieks no Vecumniekiem, kurš vērtē: «Prieks, ka mūsu puiši sevi motivēja un pēc trešā seta varēja saņemties, atrast spēkus un mobilizēt rezerves. Domāju, ka tas noteikti nebūs pēdējais šāds ieraksts Vecumnieku volejbola vēsturē. Vajag tikai atrast veidu, kā saglabāt komandas kodolu, un var cīnīties tālāk.»

Virkne spēlētāju ir starp šosezon labākajiem līgā. Vairākās pozīcijās labi panākumi ir Andrim Zadovskim. Otrs labākais bloķētājs ir Armands Grudulis, trešais – Reinis Zelčs, piektais rezultatīvākais ir Kaspars Kaverskis. Uztverto bumbu ziņā pirmajā piecniekā ir trīs «Vecumnieku» spēlētāji – labākais ir A. Zadovskis, ceturtais ir Alvis Spangers, piektais – Rolands Plēsnieks.

«Šodien viss ir perfekti – viss ir izdarīts, perfekts komandas klimats, labāk nevar būt. Mums pirms sezonas bija mērķis uzvarēt, un to mēs arī izdarījām,» priecājas A. Spangers. Komandas treneris Jānis Plūme atceras, ka savulaik speciāli panācis, lai komanda pāriet uz spēcīgāku līgu – lai puiši augtu un būtu labāki. Lai saprastu, cik grūti nāca panākums, viņš piemin vienkāršu faktu: «Volejbola bumbas, ar ko spēlēja puiši, bija pilnīgi slapjas no sviedriem. Tāda bija fizisko spēku atdeve un spriedze.»

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju