FOTO: Vallē sacenšas spiningošanā tautas klasē

Ar bagātīgu kopējo lomu – 47 zivīm – Vecumnieku novada Valles pagastā 13. aprīlī noslēdzās tradicionālās sacensības spiningošanā tautas klasē. Par pavasara kausu lauku tūrisma un atpūtas parka «Makšķernieku paradīze» ūdenskrātuvē sacentās 58 dalībnieki.

Agris Rāgs, galvenais tiesnesis, atzīst, ka jubilejas sacensības, kas norisinājās jau desmito reizi, pulcināja rekordlielu dalībnieku skaitu – teju sešdesmit entuziastu, kuru pulkā bija arī piecas dāmas un trīs jaunie makšķernieki. Vecumnieku novadu pārstāvēja 21 spiningotājs: deviņi – no Misas, pieci – no Piebalgām un tikpat – no Vecumniekiem, divi – no Valles. Iespēja sacensties un atpūsties pie dabas bija piesaistījusi interesentus no Rīgas, Aizkraukles, Katlakalna, Ķekavas, Baložiem, Baldones, Kokneses un citurienes; tālākie braucēji bija no Saldus.

Pie loma tika 24 copmaņi, kopā uz āķa uzmānot 47 zivis: 26 foreles, 15 zandartus un sešas līdakas. Citam izdevās noķert vienu zivteli, bet veiksmīgākajiem – pat piecas, kas ļāva lolot cerību par vienu no trim kausiem.

Kā to paredzēja sacensību nolikums, uzvarētāju noteica, summējot guvuma kopējo garumu. Par pārliecinošu līderi kļuva un lielāko kausu mājās aizveda Pēteris Skļepovičs no Bauskas novada Dāviņiem, kura noķerto piecu zandartu kopgarums bija 200 cm jeb divi metri. Otro vietu izcīnīja Inese Skudra no Kokneses (169 cm), trešo – Ruslans Mišukovskis no Misas (152 cm). Tikai par vienu centimetru no bronzas godalgas ieguvēja atpalika misenieks Ģirts Drozdovs, kura loma kopgarums bija 151 cm. Sacensību piektais rezultatīvākais dalībnieks bija Jurģis Vīte no Rīgas (140 cm). Uzvarētāji saņēma kausus un dāvanu kartes, balvas bija sarūpētas pirmajiem pieciem veiksmīgākajiem.

Pie piemiņas medaļām tika dāmas, copei noderīgas lietas – zivju mānekļus – ieguva jaunie makšķernieki, pateicības veltes saņēma ilggadējie tiesneši Miervaldis Bērziņš, Armands Bikmanis, Lauris Dātavs un Aigars Sirmovičs.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš, pasniedzot balvas, dalībniekiem vēlēja rudens sacensībās gūt vēl iespaidīgākus lomus un katram tikt vismaz pie vienas zivs.

Rezultāti
1. vietā – Pēteris Skļepovičs, Bauskas novads, Dāviņi
2. vietā – Inese Skudra, Koknese; arī balva «Īsākā zivs»
3. vietā – Ruslans Mišukovskis, Vecumnieku novads, Misa
4. vietā – Ģirts Drozdovs, Vecumnieku novads, Misa; arī balva «Garākā zivs»
5. vietā – Jurģis Vīte, Rīga
Avots: sacensību protokols.


Plašāk par sacensībām lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā otrdien, 16. aprīlī.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju