FOTO: Uzvarā divas dienas norisinājies brīvdabas izrāžu festivāls «Vezums»

Aizvadītajā nedēļas nogalē divas dienas, 27. un 28. jūlijā, Bauskas novada Gailīšu pagasta Uzvarā satikās un spēlēja lugas divpadsmit teātru amatierkolektīvi no dažādām Latvijas vietām. Aktierus vērtēja un priekšnesumus baudīja gan skatītāji, gan žūrija – režisors Valdis Lūriņš un horeogrāfe Rita Lūriņa.

Uzvaras amatierteātra vadītāja, Gailīšu pagasta kultūras pasākumu organizatore un šī festivāla rīkotāja Iluta Puķīte teic, ka tradicionālā amatierkolektīvu tikšanās pēc desmit gadu pārtraukuma ir atjaunota un otro gadu notiek Uzvarā. «Šis ir plašs sarīkojums, kuru var baudīt gan aktieri, gan apmeklētāji,» saka I. Puķīte. Viņa atklāj, ka teātris ir vieta, kur katrs sevi var parādīt citiem, viņasprāt, «odziņu» šai reizei dod tas, ka šis ir pasākums norit brīvā dabā.

Festivāla idejas «māte» Ligita Valijeva raksturo aktierus: «Viņi prot atrast sevī to, ko spēlmanim ir devis Dievs – radīt!» Idejas autore informē, ka šāds pasākums norisinās kopš 1999. gada. «Šovasar brīvdabas izrāžu festivāls «Vezums» atzīmē savu desmito gadadienu. Kādu laiku bija iestājusies pauze, taču teātra cilvēki sameklēja mani, un mēs atkal turpinām šo tradīciju,» teic L. Valijeva. Agrāk Ligita ir strādājusi Uzvarā, taču tagad, atrodot savas dzimtas saknes, viņa dzīvo Ludzā. Pagājušajā gadā «Vezums» norisinājās Ludzā, šogad pienācis laiks Uzvarai, taču nākamgad atkal aktieri tiksies Ludzā, lai spēlētu teātri.  L. Valijeva pati piedalās divās izrādēs - Annas Dančas lugā «Divi čorti Pūramolā» un pašas režisētajā monoizrādē «Trīs vienai».


Festivāls iesākās ar Bauskas tautas teātra izrādi «Divkauja». Aktieri no Bauskas vēlējušies rādīt tieši šo lugu, jo savulaik vīra lomu gribējis spēlēt nu jau mūžībā aizgājušais Uģis Donerblics. «Uģis bija mūsu teātra dvēsele. Kādu dienu viņš izteicies, ka varētu spēlēt šajā lugā, es sacīju, ka varētu, taču Uģis to nepaspēja. Tagad mēs varam pieminēt viņu,» stāsta Ināra Hegenbarte, Bauskas tautas teātra režisore. Aktieri Sandija Ātrena un Raitis Pavinkšnis «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka, atveidojot kādu teātra tēlu, var iepazīt daudz dažādu interesantu personību. Par lomām aktieri saka: «Vieglāk ir «ieiet» lomā, nekā no tās «iziet»!» Abi piekrīt, ka interesantākās lomas ir tās, kuras neatbilst paša aktiera rakstura īpašībām, tās atveidot esot liels izaicinājums.

Sestdienas vakarā festivāla dalībnieki baudīja grupas «Credo» līdera Gunta Veita vokālu un saksofonista Gunta Branča spēli zaļumballē. Svētdien bija festivāla noslēgums.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju