FOTO: Skolēni Īslīcē iepazīst novadnieka Ziedoņa Purva daiļradi 2

Īslīces pamatskolas dzejas cienītāji «Ar labu omu skolas somā» otrdien, 16. oktobrī, pulcināja pie sevis Bauskas novada piekto, sesto un septīto klašu audzēkņus un skolotājus, lai atzīmētu Ziedoņa Purva 95. dzimšanas dienu, pāršķirstītu viņa mazāk pazīstamās bērnu dzejas grāmatas.

Dzejnieka vārds rodams līdzās daudzām izcilām Īslīces pagasta personībām:  gleznotājam Teodoram Karašam, ģeogrāfijas profesoram Ģedertam Ramanam, ģenerālim Krišjānim Berķim un citiem, kuri pirmās zinības krājuši Īslīces skolā. Tās nosaukums un statuss simts trīsdesmit gadu laikā mainījies, bet nemainīgi palikuši skolas pamati – krāt savos audzēkņos vērtības, kas izveido stiprus un savam novadam un Latvijai uzticīgus cilvēkus.

Ziedoņa Purva daiļrades apskats nav iekļauts skolu literatūras mācību programmās, tāpēc šim pasākumam jo lielāka nozīme – tas novadu mācībā lieliski papildina skolēnu zināšanas. Bauskas sākumskolas literatūras skolotāja Vija Cerusa ir viena no novadu mācības autorēm un dzejas pēcpusdienā piedalījās kopā ar saviem sestās klases audzēkņiem.

Īsu ieskatu Z. Purva biogrāfijā sniedza Īslīces pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Vaira Dundure. Viņa uzsvēra Ziedoņa Purva dzejas muzikalitāti un tēlaino, ietilpīgo valodu, kas aicinājusi daudzus komponistus radīt dziesmas; komponēti ap deviņdesmit dzejoļu. Skolas muzejs savācis un glabā interesantu  materiālu klāstu par Ziedoni Purvu. Muzeja vadītāja un entuziaste Velta Balode un viņas kolēģi vēlētos, lai tie būtu plašāk pieejami arī interneta mājaslapā, kas skolas piespiedu reorganizācijas laikā tehnisku iemeslu dēļ palikusi novārtā.

Tad sarīkojuma iniciatīvu pārņēma skolotāja Ineta Rozentāle un ieinteresēto, pusaudžu enerģijas uzlādēto auditoriju pārvērta dzejas darbnīcā un iesaistīja interesantu uzdevumu veikšanā,  kur skolēni savās klašu  grupās varēja pilnībā izpaust radošumu, kas asprātībā pārspēja pat skolotāju komandu. Visnotaļ jautrajā un sirsnīgajā sarīkojumā piedalījās skolēni no Bauskas un Mežotnes sākumskolas; Bauskas un Vecsaules pamatskolas ar divu klašu grupām no katras. Sarīkojuma noslēgumā visus priecēja mājinieku sagatavotais dziesmotais un kustīgais dzejas uzvedums, kura sagatavošanā piedalījušies arī skolas deju un mūzikas skolotāji.

Atraktīvā un brīvā atmosfērā izskanēja Ziedonim Purvam veltītā pēcpusdiena. Vecsaules skolēni atzina, ka šāda tikšanās ar citu skolu audzēkņiem ir interesantāka nekā mācības tikai savā skolā; patīkot arī Plūdoņa dzeja un citi latviešu autori.

Savukārt Gita Graudiņa no Mežotnes sākumskolas un Linda Krūmiņa un Sarma Kukute no Vecsaules pamatskolas atzina, ka šādas svētku tikšanās patiesi bagātina gan skolēnu, gan skolotāju darba ikdienu. Īslīciešiem ar Ziedoņa Purva dzejas skanīgo vārdu tas izdevās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

1955.g.absolvents G.A.

Ziedonim bija smuka sieva Mirdza,manas klases audzinātāja B.1.v.sk. ...

pirms 5 mēnešiem, 2018.10.18 15:43

skolotāja

Liela pateicība par ieguldīto darbu, sirsnību un pārdomāto pasākumu. Jutām, ka lepojaties ar savu novadnieku dzejnieku Ziedoni Purvu, un katrā reizē, kad organizējat piemiņas pasākumus, jūs atrodat dzejnieka daiļradē jaunas vērtības. Jūs esat ieguldījuši bagātu devumu mūsu novada mācības pūralādē.
Sajutām arī to, ka visa skola bija gatavojusies: krāšņa skola, darbu bija ieguldījuši visu mākslu skolotāji, arī dejas skolotāja. Lielu darbu paveikušas radošās latviešu valodas skolotājas Vaira Dundure un Ineta Rozentāle.
Lai jums daudz radošu veiksmju šajā sarežģītajā izglītības ceļā, kurš mums ir tik bagāts izaicinājumiem. Smelsim spēku brīžos, kuri mums sagādā prieku un gandarījumu! Tie ir brīži pēc labi paveikta darba.

pirms 5 mēnešiem, 2018.10.20 17:36

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju