FOTO: Rundāles novadā vērtē sakoptākās sētas

Rundāles novada lauku viensētas, kuras bija izvirzītas konkursa otrajai kārtai trešdien 14. augustā apciemoja komisija. Vērtētājas bija Inta Klīve, komisijas vadītāja, Kristīne Kociņa un Inga Ripa. No katra pagasta,– Rundāle, Svitene, Viesturi,– pēc pirmās kārtas otrajai tika izvēlētas piecas viensētas.

Kritēriju daudz – divpadsmit–, tas aptver gandrīz visu, kas lauku sētā varētu būt redzams. Desmit punktu sistēmā tiek vērtēts kopskats un plānojums, parādes ieeja, iebraucamais ceļš, zālājs, kam šogad  gan «atlaides», jo laikapstākļi zāli rautin rauj laukā no zemes... Uzmanība tiek pievērsta kokiem, krūmiem un dekoratīviem stādījumiem. Svarīga arī tehnikas novietne, autostāvvieta, atkritumu savākšanas iespējas. Katru sētu izdaiļo arī īpaši iekārtotas atpūtas vietas – bērnu laukumiņi, karoga masts un pat pastkastītes novietojums. Patīkami, ja, mājai tuvojoties, pamanāms tās īpaši izveidotais nosaukums. Un vēl paredzēti papildus punkti, ja nu redzams kaut kas oriģināls, bet oficiālajā «listē» nav iekļauts.

Katrā vērtējamā grupā – kā viensētām, tā ģimenes mājām apdzīvotās vietās – tiek izraudzīts viens galvenās balvas saņēmējs un piešķirtas trīs nominācijas. Plāksni «Rundāles novada sakoptākā sēta», kas piestiprināma pie mājas sienas, saņem galvenās balvas ieguvējs. Nominētajiem īpašumiem pasniedz novada atzinības rakstus un balvas. Svinīgais apbalvošanas brīdis ir Latvijas Republikas proklamēšanas dienas priekšvakarā.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju