FOTO: Rundālē aizvadīti novada svētki

Rundāles novada svētki 2. jūnija pēcpusdienā sākās ar gājienu no Pilsrundāles vidusskolas uz Rundāles pils dārzu.

Pils dārza apmeklētāji varēja skatīt dažādus priekšnesumus. Pirms lielkoncerta Zaļo teātri ieskandināja Rundāles novada himna kora «Runda» izpildījumā. Pēc tam visus uzrunāja svētku saimnieks jeb Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, priecājoties par visiem, kas ieradušies un citējot Imanta Ziedoņa rindas: «Prieks ir personības pamatstāvoklis...»

Runu sacīja arī ārzemju viesi. Lietuvieši atzina, ka viņiem ir patīkami ik gadu būt kopā ar draugiem Rundālē, ļaudis esot kļuvuši tik tuvi kā radi. Draugi no Igaunijas visus sveica Latvijas simtās jubilejas gadā, piebilstot, ka simt gadi cilvēkam ir cienījams vecums, bet neatkarīgai valstij tas nav ilgs laiks. Baltkrievijas sadraudzības rajona Svisločas delegācija priecājās par iespēju satikties par spīti robežām, kas šķir valstis.

«Šādi varam veidot Eiropu arvien ciešāku un atvērtāku pasaulei. Tikšanās liecina par draudzības un brālības garu,» uzskata draugi no Itālijas. Vācijas pārstāve pauda cerību, ka šī nebija pēdējā Latvijas apciemošanas reize. «Šis ir stiprs mūsu draudzības pamats. Lai sēkliņas, ko esam iestādījuši, izaug par spēcīgiem ziediem!» vēlēja Francijas pārstāvis. Diemžēl uz koncertu, kā bija plānots, neieradās viesi no Polijas. 
 

Koncerts bija neliels ceļojums uz Dziesmu un deju svētkiem un īpašs veltījums tiem, kam neizdevās uz to nopirkt biļetes. Bija iespēja skatīt nelielu daļu Dziesmu un deju svētku repertuāra, kā arī redzēt visus citādāk, nekā ierasts – dažus temperamentīgākus, citus – mierīgākus, atklāja Rundāles novada domes kultūras darba speciāliste un koncerta vadītāja Lilita Lauskiniece.


Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju