FOTO: Rīgas maratons aizrāvis tūkstošus

Latvijas galvaspilsētā svētdien, 19.maijā, risinājās «Tet» Rīgas maratons, kur pasaules augstākās klases gargabalnieki cīnījās par uzvaru garākajā klasiskajā distancē, kā arī notika sacensības pusmaratonā un dalībnieki startēja vairākos īsākos skrējienos.

Pirmo reizi Rīgas maratons ir saņēmis Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) Zelta kvalitātes zīmi, kas veicinājis pasaules līmeņa sportistu atsaucību. Tomēr Rīgas maratons ir arī iespēja ikvienam doties trasē un noskriet sev piemērotākā garuma distanci.

Dažādās distancēs, pēc rīkotāju aprēķiniem, svētdien startēja vairāk nekā 25 000 dalībnieku no 82 valstīm. Pirmo reizi Rīgā garāko distanci skrēja divkārtējā Ņujorkas maratona uzvarētāja Jeļena Prokopčuka, kura karstajā laikā veselības sarežģījumu dēļ nefinišēja.
Uzvaras svinēja etiopieši Andualem Belajs Šiferavs un Birke Debele, bet no pašmāju gargabalniekiem pirmajā desmitniekā finišēja Dmitrijs Serjogins, kurš izcīnīja ceļazīmi uz pasaules čempionātu.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. Iepriekš tas nesa «Nordea» vārdu, taču pēdējo piecu gadu maratona ģenerālsponsors ir «Lattelecom», kas kopš 2008.gada bija pasākuma stratēģiskais partneris. Šogad pasākums mainīja nosaukumu uz «Tet» Rīgas maratons, jo ar 1.aprīli «Lattelecom» mainīja zīmolu un uzņēmuma nosaukumu, informē ziņu aģentūra LETA.


Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju