FOTO: Putnu diena Bārbelē

Līksmu čalošanu un āmuru klaudzienu daudzbalsīgumu sestdien, 21. aprīlī, Bārbeles skolas pagalmā nespēja pieklusināt pat niknais vējš, kas pūta ar tādu sparu, ka neviļus iezagās doma par spārniem un spēju lidot.

Sestdien izglītības iestādes teritorijā pulcējās mazi un lieli cilvēkbērni, lai Putnu dienā par godu Latvijas simtgadei darinātu simt putnu būru. «Turpmāk šeit būs daudz, daudz dziedoņu, un pēc tam būs arī ļoti daudz bērnu,» pasākuma atklāšanā vēstīja Kalna svētību kopienas kapelāns, katoļu priesteris Andrejs Mediņš.

Darbarīku dunoņa un sajūsma par izgatavoto «meistardarbu» nerimās līdz brīdim, kamēr vien bija pieejamas pasākuma rīkotāju sarūpētās sagataves. Putnu dienās Bārbelē savu roku lidoņu jauno māju tapšanā pielika vairāk nekā 150 interesentu.

Putniem dzīvesvietu tapināja gan saimes ar bērniem, gan vairāku skolu audzēkņi, gan arī pa kādam pieaugušajam. Līdz pat pēcpusdienai pietika darāmā it visiem. No galvaspilsētas atbraukušie politiķi iesaistījās apkārtnes sakopšanas darbos, skolēni līdztekus būrīšu gatavošanai varēja darboties radošajās darbnīcās, izmēģinot zīmēšanu ar melno ogli. Milzu interesi piesaistīja arī zaļais gaisa kuģis – AN2 jeb tautā saucamais «kukuruzņiks», kurā varēja iekāpt un izložņāt visas acīm atsegtās lidaparāta dzīles.

Pasākuma noslēgumā galdā tika celts uz dzīvās uguns gatavots īstens uzbeku svētku plovs, ko bija sarūpējis Kalnciema kvartāla pagalmā esošā restorāna «Māja» saimnieks Rustamdjons Nurmatovs.

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju