FOTO: Projektā «Sporto visa klase» noskaidro labākos

Visā Latvijā martā un aprīlī notiek izglītojošā sporta projekta «Sporto visa klase» sacensības, kuru mērķis ir noskaidrot labākos, kas pēc tam tiksies Latvijas finālā. Zemgales reģionā pašlaik veiksmīgāko skaitā ir Bauskas sākumskolas audzēkņi.

Zemgales reģionā aizvadītajā nedēļā notika divu grupu sacīkstes, kur piedalījās trešo klašu komandas – viena grupa startēja Dobelē, otra – Bauskā. No katras grupas labākā vienība piedalīsies Zemgales reģiona fināla sacensībās, un pēc tam pati labākā komanda brauks uz valsts finālu. Tā informē Bauskas sākumskolas sporta skolotāja Aiva Aišpure.

Bauskā, sporta namā «Mēmele», 28. martā notika trešo klašu sacensības. Pasākumu organizēja un tiesāja Bauskas novada sporta skolotāji un Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas metodiķi un treneri.

Kopā ar Bauskas sākumskolu, Bauskas pilsētas pamatskolu un Bauskas 2. vidusskolu startēja viesu komandas no Krustpils pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas un Aizkraukles novada vidusskolas. Fiziskie pārbaudījumi bija dažādas stafetes, kas noslēdzās ar «olimpiskās lāpas» skrējienu.

Klases pasākumu uztvēra ļoti pozitīvi, aktīvi atbalstot savus stafešu dalībniekus. Bauskas pilsētas pamatskolas vecāki un skolēni bija sagatavojuši lielu plakātu ar saukli «Sarauj, malači!». Tieši Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkņi līdz šim bijuši sīvākie konkurenti cīņā par pirmo vietu sacensībās. «Mums šis projekts patīk. Vairāk sporta stundu, vairāk sporta aktivitāšu. Reizi nedēļā dodamies uz baseinu. Tas ir labi,» stāsta Bauskas pilsētas pamatskolas 3.a klases kapteinis Jānis Rumba. Viņš jau trenējas spēlēt futbolu, piedalās dambretes turnīros, bet vērtē, ka varētu vēl ar kādu sporta veidu papildus nodarboties, jo jūt, ka var vēl.

Saviem audzēkņiem līdzi juta 3.a klases audzinātāja Roze Bruģe: «Kopā ar viņiem jūtos jaunāka un varu visam līdzi turēt. Skolēni ir ļoti apmierināti un sporta stundas gaida. Kļuvuši fiziski izturīgāki, vairāk mācās strādāt komandā.»

Tomēr sacensību kopvērtējumā šoreiz pārsteigumu nebija – sacensībās atkal uzvarēja Bauskas sākumskolas pedagoģes Daigas Eimusas 3.b klase. Tiesa, tas nenozīmē, ka viņi uzreiz ir izcīnījuši ceļazīmi uz nākamo kārtu. «Kopējos rezultātus vēl apkopos un tad informēs, kura klase iekļūs nākamajā kārtā,» teic A. Aišpure.

Otrajā kārtā klasēm būs jāsacenšas tautas bumbas spēlē un katram skolēnam būs jāizpilda trīs fiziskie testi. Kas tie par testiem, vēl nav zināms – informāciju izsūtīs dažas dienas pirms gaidāmajām sacensībām, sacīkšu datumi arī vēl nav zināmi. Ir skaidrs tikai projekta noslēguma datums – 24. maijs.

Projekts «Sporto visa klase» ir Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iniciatīva. LOK informē, ka šogad projektā piedalās 7560 dalībnieku no 339 klasēm, kas mācās 131 izglītības iestādē 70 novados. Ļoti lielu finansiālu atbalstu projektā sniedz pašvaldības, tai skaitā Bauskas novada dome.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju