FOTO: Noslēdzies mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls «Bauska TASTE» 27

Pagājušās nedēļas nogalē, 3. un 4. augustā, Bauskas pilskalna estrādē norisinājās festivāls «Bauska TASTE». Divu dienu garumā uz abām skatuvēm kāpa dažādu mākslas žanru pārstāvji, gan pieaugušajiem, gan bērniem tika piedāvātas interesantas aktivitātes.

Festivāls iesākās ar Bauskas rogainingu. Sacensību dalībniekiem triju vai sešu stundu garā maršrutā vajadzēja atrast pēc iespējas vairāk kontrolpunktu, kuri bija atzīmēti kartē. Šoreiz dalībnieki devās uz Mežotnes un Saulaines pusi, lai atrastu kontrolpunktus.

Pirmajā dienā uz lielās skatuves varēja redzēt vairākus māksliniekus–Elizabeti Gaili, grupu «Withoutborders» no Bauskas, indīroka grupu «Sigma», Ingu Pētersonu, Denisu Paškeviču, «Otru pusi», «Triana park», Mesu, rokgrupu «Dzelzs vilks», «Pirmais kurss» un «Gribam būt dīdžejas».

Turpretī uz mazās skatuves apmeklētāji klausīties varēja Sintiju Ģēģeri, Alisi Haijimu, Madaru Dzintaru, Mārtiņu Grunti, Ivetu Baumani un Robertu Pētersonu, D.Day’sfamily, «Bezvēsts pazudušos», «Sapņu fragmentus», «B-optimist», «Inqognito» un dzīdžeju Emil Deo.

Svētdien uz lielās skatuves koncertēja - «The Sound Poets», «Autobuss debesīs», «Latvian Blues Band», «Laika suns», «Kris&Oz», «CanZone» un grupa «Kautkaili».

Savukārt uz mazās skatuves - «Nakts & Ervīns Ruža», «Kontraflovs», «Brīvrunu projekts» un «Kreisais krasts», pēc kura pirmo reizi notika silent disco jeb klusā disko ballīte.

Pasākuma producente Līga Stankeviča atklāj nākotnes mērķi – lai par festivālu uzzina maksimāli daudz cilvēku, jo liela daļa par «Bauska TASTE» joprojām neko neesot dzirdējusi, taču šajā jomā tiek strādāts, tiek popularizēti jaunie mākslinieki. «Esam panākuši, ka Bauska ir festivālu kartē, gribētos, lai vairāk cilvēku dzīvo telšu pilsētiņā, kas šogad bija uz salas,» atklāj producente.

Nākotnē L. Stankeviča uz «Bauska TASTE» skatuves vēlas redzēt grupu «Instrumenti» un jaunus mūziķus, uz lielās skatuves varētu skanēt arī bērnu mūzika. «Cenšos klausīties katru mūziķu koncertu. Esam varena komanda, kas daudz izdarījusi. Darām visu, lai teritorijā būtu droši,» atklāj L. Stankeviča. Uz jautājumu «Vai nebaidāties, ka var nepietikt vairs latviešu grupu, ko aicināt uz festivālu?» pasākuma producente atbild: «Jaunas grupas rodas ik brīdi. Man patīk veidot sarakstu. Patīk tas, ka mūzika ir dažādām gaumēm, pat tad, ja grupu daudzi nezina, pēc koncerta tā daudziem patīk.»

Pievieno komentāru

Komentāri 27

Teisteris

Ko lai saka.. neiesaku nevienam pirkt biļetes iepriekšpārdošanā "par super cenu", kamēr nebūs iznācis pilns mākslinieku saraksts :) Būtu zinājis, ka būs šitādi, nebūtu nemaz pircis, tagad dabūju atnākt, jo biļete jau bija iegādāta.
Kopumā - viss jau forši un tā, par bērniem ĻOTI daudz un labi padomāts, bet.. Tur arī viss beidzas.
Turklāt Bauskas festivālā, cik dzirdēts, tirgotāji no Bauskas nemaz nebija tikuši (varbūt kāds bija, grūti teikt, es katrā ziņā neredzēju..).

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 10:39

Zeps

Ko nozimē -tirgotāji no Bauskas nav tikuši? Bauskā ir kaut viens tirgotājs, kas spēj nodrošināt apjomu kaut vienai tirdznieciba vietai pie šada publikas skaita kā sestdien? Ja nav sajēgas -kada ir starpiba starp banketu 30cilvēkiem un uzturet siltu,nesabojātu ēdienu šadam masām 2dienu garumā,tad labāk butu paklusēt! Tirdzniecibā cenas izbraukumam bija pieņemamas. Neviens neliedza pa lēto apēst desu ar kāpostiem- porcija 4eur,,nevis vaidet: ak viss tik dargs ,viss tik dārgs..,bet bērnam nopirkt kartupeļa spirāli pa 2,50 ...kartupelis pa 3kg cenu!

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 10:51

Filosofs

Ziniet ,ir redzeti kapeiku jājēji,bet šadu gnīdu,dieva vārds ir jāpiemeklē! 2 dienu biļete uz lielformāta brivdabas pasākumu pa 15eur iepriekšpardošana,,,,esot dārgi ! Šausmas -3 paciņas cigarešu! Tas ir vnk par sviestmaizi,neatkarigi no satura! Varbūt kunkstētajs ārpus sava malkas šķunīsa vispār degunu nav pabāzi kopš 80gadiem, kad kino biļete maksāja 45kapeikas?

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 10:59

teisterim

Ja nu esi tāds gauneris varēji uzsist savas biļetes pie ieejas estrādē, būtu uzvārījies, nevis pinkšķējis,

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 11:18

Teisteris

Cena bija limonāde, nesūdzos, bet ja tajā brīdī būtu zinājis sastāvu, noteikti nepirktu, runa jau ir par to.
Zep, jā, noteikti ir tādi, kas spēj. Un Bauskā ir arī alus tirgotājs, kam ir alus uzpildes sistēma no glāzes apakšas, kam noteikti būtu pieprasījums, bet to arī nemanīja. Tai pat laikā tantes runā, ka organizatoriem tuvi un zināmi tirgoņi ir tikuši blatā.. cik taisnības, kas to zin!

Nepārprotiet, festivāls man patika, kaut arī no mūziķiem nekas nepiesaistīja (kaut gan Ingus Pētersons normāli noblieza Vindsērfingu), vienkārši organizatoriem ir vieta izaugsmei.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 13:28

Tasteris

Pievienojos, klīst runas par blatiem un visu citu. Viss jau būtu ok, ja festivāls nebūtu pašvaldības finansēts.
Varbūt Dūmiņš un co atradīs sponsoru uz nākamo gadu un noņems "slogu" no nodokļu maksātāju maciņiem, lai varam godīgi maksāt nodokļus par nepabeigto sporta halli? :D

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 14:10

> Filosofam

Tās dieva sarkanbaltsarkanās gnīdas ir latvieši-daudzcieši.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.06 08:58

Egils

Paldies par jauko festivālu.Tiešām patīkama atmosfēra.Īpaši patika teritorijas iekārtojums.Noteikti veiksmīgākais kāds līdz šim redzēts Bauskas estrādē.
Atsevišķos brīžos bija pretenzijas pret skaņu pults operatora darbu, tas varēja būt profesionālāks.Bet tā jau ir cita lieta, nāktos ka katrai sevis cienošai grupai pašai ir savs operators.Man nedaudz traucēja gaismas sofi skatuves priekšā kas bija kā prožektori uz publiku.Tāds skatuves vizuālais noformējums vairāk atbilstu hip hop skatuvei nevis Pētersonam vai Autobusam Debesīs.
Par biļešu cenām gan nevajadzētu vaimanāt.Varbūt kādam atgādināt cik pērn maksāja biļetes Siguldā uz vienu pašu Sounds Poets ???
Vēlreiz liels paldies visiem kas organizēja šo lielisko pasākumu.Tā turpināt.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 10:54

koments

Paldies Dievam ka šis balagāns ir beidzies - krūmi pie***i un pie***i . apkārt mētājas prezervatīvi un tukšā tara.Nu briesmīgs skats !

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 12:30

zirgs -> komentam

pag es nesapratu - organizatori vainīgi,ka daži cilvēces eksemplāri ir pilnīgi cūkas? Viennozimigi šaja festivāla lopiņu procents bija ļoti mazs,salidzinot ar citiem! Kā esi iedomājies -ja divi teltī kniebjas,tad pie katras tās VIDES servisa darbiniekam ar maisu jagaida arpusē,kad prezi izmetīs ? Paskaties Mūsas krastā, dažreiz -6 laivotāji spej atputas vieta bez jebkāda festivāla uztaisit lielāku cūkkūti,ka 1000ļaužu telšu pilsētā!

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 12:53

vārdu cīņa

Deputāt Dūmiņ, tavus trulos komentārus var atpazīt jau pa pagabalu! kas pašam sava aste jāceļ? ja nevar savādāk, tad muti brūķējot?

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 13:04

zirgs

Domāju,ka Dūmam šodien ne da taviem kašķapoda komentāriem 100%.Ja pec 2dienām izlasis, tad labi...

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 13:23

Zirgam skaidrs

tagad jāskaita nauda!

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 13:48

Uldis

Paldies par jauko pasākumu! Viss bija lieliski! Varēja atrast nodarbošanos un muzikālus priekšnesumus visu gaumei. Neredzu, kāpēc būtu kas jākritizē. Arī Vides serviss bija uzdevumu augstumos. Neesu redzējis nevienu pasākumu ārpus Bauskas, kur būtu lielāka kārtība un tīrība. Kas attiecas uz cilvēkiem, tad katram jāsāk ar sevīm, tad arī nebūs problēmu. Dūmiņa kungam liels paldies par ieguldījumu jaukā pasākuma sagatavošanā un norisē!

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 13:21

CilveksParastais

Šis koments gan neattiecas uz festivala organizatoriem,bet pilsetas tēviem ***. Kurš atbildigs par tualeti,kas atrodas pie jaunā dīķa stāvvietas(blakus Nestei)? Aizūtīt piespiedu kārtā tur kādu izpilddirektoriņu-rikotāju nokārtoties! Ja izdzīvos tajā smirdoņā - tad varbūt radīsies sajēga,ka uzstādot pilsētā publisko tualeti,tā ir arī jākopj,nevis jātaisa kauns visam novadam!.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 13:36

Pirdiens

Tu āzis vai kaza?

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 18:38

aka

nuu, par cilveku kulturu tualetees , veel varetu diskuteet, proti, dazreiz tais plastmasas buudaas i taa pi., taisits, ka nav kur pat apsesties uz brilles. ne jau visiem ir liidzi papiirs , ko aptirit, un te ari rodas jautajums- vai cilvekam kartigajam- parastajam - ir jastaigaa aiz siem ruk ruk , un jaatiira!??!.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 20:55

puk puk

Domāju,ka neiet runa par satirišanu aiz kāda, bet gan par to ka tualete nav ilgstoši izsūkta-ķīmija apmainita! Festivāla teritorijā viss bij ok. Tajā pieminetajā ari pabāzu degunu,kad auto nometu un sapratu, ka jāsukā pari ceļam uz Nesti !

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.06 10:17

viesis

BIja labi! Paldies organizētājiem! Skaista vieta un patīkama publika. Neko nosodāmu vai nejēdzīgu nemanīju. Nākamgad rīkojiet atkal, tāpat un vēl labāk. Lai veicas!

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 14:54

Man patika...

Super pasākums, protams, dažām labam ir šeit arī sava žults jāatstāj, bet tā jau vienmer būs. Ik vienā pasākumā ir savi + un - , nevar izpatikt visiem, katram sava gaume un prasības.
Ja jasalidzina ar iepriekšējiem 2gadiem, tad šogad likās nedaudz švakaks, tas attiecas uz wc ,atkritumu konteineriem un vietām kur apsēsties-likās ka to ir par maz uz lielo cilvēku daudzumu.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.05 16:00

Kika

Ceru, ka šī tradīcija turpināsies! Tikai par skaņas kvalitāti japadomā, jo Sound Poets puskoncerts skanēja nekādi, lai kā mūziķi censtos.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.06 08:41

Cītara

grupām ar tehniski vājiem muziķiem vienmēr ir problēmas ar skaņu! Ar harizmu vien ir par īsu! Nez kāpec DenisaPaškevica grupai un Latvian BluesBand viss bija perfekti,neskatoties uz to, ka spēleja bez soundcheka un sava režisora. Nu labi, var būt skaņu kompanijai var pārmest vienigi,ka viņu režisors bija nedaudz kurls uz zemajām frekvencēm vai ar tamponiem ausīs(Otra Puse- piemērs)

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.06 10:26

Cītarai

Pilnībā piekrītu.Cik tad pie mums ir grupas kas gatavas algot skaņu operatoru???
Par Paškēviču un LBB piekrītu, kaut gan pēdējiem hamonds gan bija aprakts...

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.06 14:38

Kvalitate

Par kādu kvalitati var runāt, ja paši mūziķi raujas uz pusēm,lai uzspetu visur. Tie paši Sound poets pabija Liepajas summersoundā pec tam skreja uz Ventspili kur nakti uz svetdienu speleja nakts balli, bet svetdiena joza uz Bausku.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.06 18:40

Laimnesis

Lūk Liepājas Summer sound piedzīvojis apmeklētāju pieaugumu, nācies veidot papildus telšu pilsētiņu, neskatoties, ka biļete divām dienām maksāja 47 eiro, bet pie ieejas 50 eiro, tikmēr par Bauskas TASTI atrodas, kas nav dzirdējis vispār un īpašs uzrāviens te šogad nav pieredzēts. Vienkārši reņģēdāji, kuri nevar atļauties aizdoties kaut kur tālāk par savu degungalu nesmādē, ko viņiem noliek namdurvju priekšā. Tā nu viss Bauskas zieds ierodas parādē, lai apmeklētu kaut cik jēdzīgo pasākumu, kas te noorganizēts. Tiesa jau arī ir tiem, kas te komentēja drīzu nāvi Kantri, jo iepriekš tas bija vienīgais vasaras pasākums, kur baušķiem atrādīties. Tagad ir TASTE un Kantri vairs neinteresē.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.06 18:54

Dace

Man patīk Kantrī festivāls,es gāju uz to.Bērniem patīk TASTE viņi iet uz to.Nekādu problēmu.Visi esam apmierināti.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.06 21:46

Hm

Summersound līdz BBP slavas laikiem vēl kādi gadi 10 jāpadzīvo, ja nekas netiks mainīts. Apmeklētāju pieaugums nomināli - gan jau biji viens no tiem ,kas izlasīja virsrakstu par 30+ tūkst. apmeklētājiem, bet neiedziļinājies, ka šie skaitījuši abas dienas kopā, tā kā tie paši 15 tūkst. vien ir. Izklausās sasodīti smieklīgi, ka par līmeni augstāk pasākumu uzskati Summersound, kur ir tas pats TasTe LV mākslinieku saraksts plus kaut kādas ārzemju viduvējības, to leiti vispār par sviestmaizi dabūja. Absurds.

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.06 23:23

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju