FOTO: Mūsdienu amatniecības festivāls Brīvdabas muzejā 1

3. un 4. augustā  Brīvdabas muzejā noritēja Mūsdienu amatniecības festivāls, kura laikā notika jau piektie Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki, kas piedāvāja dažādas izrādes, kuras spēlēja teātra mīļotāji no visas Latvijas, ieskaitot arī Bauskas un Iecavas novada.

Gadatirgū varēja iegādāties darinājumus, ko sarūpējuši amatnieki no Lietuvas, Gruzijas, Ķīnas un Azerbaidžānas. Šķiet, ka lietuviešu bija īpaši daudz, tie piedāvāja gan keramiku, gan rotaslietas un citus aksesuārus. Piedāvājumā netrūka arī pārtikas produktu. Plašā klāstā bija pieejami apģērbi un rotaslietas, savukārt keramika un koka izstrādājumi – salīdzinoši mazāk nekā tradicionālajā jūnija gadatirgū.

Savukārt amatierteātru svētkos piedalījās 14 amatierteātri ar 220 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā izrādes spēlēja dažādās muzeja sētās, ļaujot skatītājam iztēloties autentisku lauku vidi, kurā norisinās lugu darbība.

Šogad bez klasiskajām Rūdolfa Blaumaņa, Ādolfa Alunāna, Annas Brigaderes un Jāņa Jaunsudrabiņa lugām varēja redzēt arī mūsdienu dramaturgu darbus, tostarp Leldes Stumbres, Ērika Vilsona, bet latgaliešu autore Danskovīte pārstāvēta pat ar divām lugām.

Divās dienās nospēlētas 14 izrādes, un lugu darbība norisinājās desmit etnogrāfiskajās sētās. 

 Amatierteātru svētku idejas aizsākumi rodami 2013.gadā, kad Dziesmu un deju svētku ietvarā svinēta Blaumaņa 150 gadu jubileja un Brīvdabas muzejā izrādīti piecu dramaturģijas vecmeistara lugu iestudējumi Latvijas amatierteātru izpildījumā. Amatierteātru svētki Brīvdabas muzejā jau kļuvuši par tradīciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 2 dienām, 2020.01.24 11:20

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju