FOTO: «Mūsa Raceland» trasē norisinājies Eiropas čempionāta autokrosā otrais posms

Nedēļas nogalē sporta kompleksā «Mūsa Raceland» notika Starptautiskās Automobiļu federācijas Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms. 1. un 2. jūnijā sacentās vairāk nekā simt sportistu no 15 valstīm.

Tālākais sacensību dalībnieks mēroja ceļu no Argentīnas. Par punktiem Eiropas autokrosa čempionāta ieskaitē dalībnieki sacentās četrās klasēs, bet vienlaikus ar Eiropas čempionātu risinājās arī «Lidosta «Riga»» kauss, kurā sacentās vietējie sportisti.

Lielākais dalībnieku skaits bija vērojams «Buggy 1600» klasē, kur uz starta devās 27 braucēji. Diemžēl vienīgajam latviešu sportistam šajā klasē Andrim Kuļikovskim sacensības beidzās jau pēc treniņbraucieniem. Uzvaru Mūsā izcīnīja Vincents Mersiers no Francijas, kurš pirmajā šī gada posmā palika ceturtais. Salona automobiļu klasē otro uzvaru šosezon izcīnīja krievu sportists Matvejs Furažkins.

Jaudīgākajā «Super Buggy» pārliecinošu uzvaru izcīnīja vācietis Bernds Štūbe, kurš bija pirmais arī sezonas pirmajā posmā. Savukārt pērnā gada Eiropas vicečempionam Ervīnam Grencim finālā nācās samierināties ar piekto pozīciju, bet dēls Justs Grencis finišēja aiz tēva – sestajā pozīcijā.

Vienlaikus ar Eiropas autokrosa čempionāta posmu norisinājās arī «Lidosta «Riga»» kauss. Tajā divās ieskaites klasēs goda pjedestālu dalīja «Xtreme 750 Buggy» un «National 2000» klašu braucēji. «Xtreme 750 Buggy» klasē uz starta stājās sportisti, kuru vārdi nav sveši arī pasaules autosportā. Lai gan Jāni Baumani un Reini Nitišu mēs esam vairāk pieraduši redzēt rallijkrosā, šad tad abi izmēģina spēkus arī citur. Labāka šī nedēļas nogale izvērtās R. Nitišam, kurš izcīnīja trešo vietu.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju