FOTO: Masļeņicas un Meteņa svinētāji pieskandina Bērsteli

Rundāles novada Viesturu pagasta Bērsteles kultūras nams sestdien, 2. martā, aicināja visus uz Meteņdienas un Masļeņicas svinēšanu.

Īpašie ciemiņi un zinošākie par Masļeņicas tradīcijām un ticējumiem bija pazīstamā slāvu folkloras kopa «Slavjanočki»,  kas jau 15 gadus darbojas Jelgavas novada Glūdas pagasta Nākotnes ciema kultūras namā. Meteņu priekus izrādīt un izdziedāt bija ieradusies arī folkloras kopa no Svitenes.

Kad kultūras nama zālē ierodas Svitenes folkloristi, izdancina arī saimenieci, Bērsteles kultūras nama vadītāju Svetlanu Poču. Apmeklētāju vidū vecmāmiņas ar mazbērniem, malā stāvēt nevar. Krietna izkustēšanās un veiklība vajadzīga Meteņu rotaļās, kurās visus «ierauj» Svitenes folkloristi. Kāda trīsgadīga dancotāja vilktin velk vecmāmiņu Svetlanu Vaitkeviču uz dančiem. Izrādās, gan Svetlana, gan viņas meita Loreta Laterere, tagad ogrēniete, savulaik bijušas čaklas dejotājas Rundāles puses deju kolektīvos.

Jautrība pierimst, kad zālē ienes nejauka izskata Masļeņicas lelli, kas simbolizē visu slikto, un tā noteikti jāsadedzina. Kad laukā, dziesmām skanot, paveikts arī tas, var nodoties gardo pankūku ēšanai. Tās sacepusi kultūras nama darbiniece Žanna Ivanova. Pankūkas ir simbolisks apliecinājums saulei un dzīvībai, pēc kuras visi esam noilgojušies, cerams, Masļeņicas un Meteņu svinēšanā paustais prieks ļaus ātrāk sagaidīt pavasari.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju