FOTO: Ieskandina Lieldienas Zorģos 1

Šopavasar, 20. aprīlī, Lieldienas pirmo reizi oficiāli tika ieskandinātas Iecavas novada Zorģu ciemā.

Uz pasākumu bija ieradies paprāvs ļaužu pulks, mazam ciemam – negaidīti daudz, atzina Zorģu bibliotēkas vadītāja, pasākuma organizatore Aina Ezergaile. «Trīs stundas aizvadījām lieliski – iepazinām Lieldienu ticējumus, tradīcijas, mākslinieki parūpējās par muzikālo pavadījumu, lielajā katlā vārījām olas, pēc tam tās krāsojām. Ja katrs izdara kaut ko labu, svētki izdodas,» secina A. Ezergaile.

Aptaujājot apmeklētājus, varēja dzirdēt tikai atzinīgus vārdus. Tos pauda arī jelgavnieks Elmārs Ziemelis, kas bija atbraucis ciemos pie radiem un piedalījās Lieldienu ieskandināšanā. Bērniem ļoti patika fotografēties pie dzīvnieciņiem – kazām, trušiem un vistām.

«Redzot, cik te daudz priecīgu vietējo iedzīvotāju un viesu, domāju, ka pirmssvētku diena ir lieliski izdevusies. Kādreiz mums svētki sākās ar olu krāsošanu iepriekšējā vakarā, lai nākamajā dienā tās var laikus paslēpt no mazās māsas un pēc tam kopā ar viņu meklēt. Nu jau māsa ir paaugusies un zaķim vairs netic, tāpēc tagad Lieldienu rītā visi krāsojam olas, rīkojam olu kaujas, šūpojamies un kopā pavadām laiku, kas ikdienā ne vienmēr izdodas,» stāsta zorģenieks Dāvis Zāģers. Viņš klātesošos priecēja ar ģitārspēli.

Vineta Lamberte radošajā darbnīcā mācīja no zariņiem taisīt skaistas ligzdas, kur ielikt nokrāsotās olas. Bārbeles folkloras kopa «Tīrums» rūpējās par tautiskajām ieražām, iesaistot klātesošos dziesmās, dejās un Lieldienu tradīcijās. Izdarības bija visdažādākās, vīri sacentās olu mešanā pāri zaram un to ķeršanā. Interesenti bija uzzināt, kā olas nokrāsot tumšas. Izrādās, tās var likt mellenēs, aronijās un sarkanajos kāpostos.

«Iepriekš te nebiju bijusi, tāpēc kopā ar mūsu bibliotēkas lasītājiem atbraucām paciemoties un smelties idejas citām Lieldienām. Svētku dienu pavadīšu ar kaimiņiem, cepsim pīrāgus, vārīsim un krāsosim olas. Uz baznīcu ne vienmēr sanāk aiziet,» atklāj Ceraukstes bibliotēkas vadītāja Valentīna Tarvida. «Ir patīkamas emocijas un labs garastāvoklis. Cik maz vajag, lai justos piederīgs savam ciemam, saviem ļaudīm!» priecājas zorģeniece Ināra Dambe.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aina

Liels paldies Zorģu ciemata iniciatīvas grupai par kopā noorganizētajiem svētkiem. Kopā mēs varam!

pirms 5 mēnešiem, 2019.04.23 09:16

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju