FOTO: Bruknā izskanējis labdarības koncerts «Uzcel savu baznīcu!» 14

10. jūnijā saules pielietajā  Bruknas muižas parkā norisinājās ikgadējais labdarības koncerts «Uzcel savu baznīcu!», kurā pulcējās populāri Latvijas mūziķi un mākslinieki.

Jau septīto gadu noritējis labdarības koncerts «Uzcel savu baznīcu!», kas nu jau ir kļuvis par daudzu gaidītu notikumu vasaras mēnešos. Bruknas gleznainā, pastorālā ainava, sakoptā vide, atjaunotā muižas ēka, renesanses stila dārzs, jaunā tēlnieka Sanda Aišpura veidotās skulptūras, kā arī «Kalna svētību kopienas» rokām celtais dievnams ir tas, kādēļ cilvēki reiz atbraukuši, grib atkal te atgriezties, ziņo portāls kasjauns.lv.

Šogad koncertā bija arī mākslinieki, kuri labdarības koncertā „Uzcel savu baznīcu!”  piedalījās pirmo reizi. Bruknas muižas parkā uz skatuves kāpa tautā iemīļotā dziedātāja Ieva Akuratere, komponists Jānis Lūsēns un spēcīgās balss īpašnieks Atis Ieviņš, bet pašā baznīcā ar skanīgu dziedājumu uzstājās operdziedātāja Ilona Bagele.

Bagele par labdarības pasākuma vietu un atmosfēru sacīja: „Šajā vietā esmu pirmo reizi  un, redzot šo vidi, es jūtos vienreizēji. Biju dzirdējusi par šo vietu jau sen, un tagad man ir iespēja to skaistumu izbaudīt klātienē. Mana dvēsele burtiski dzied no šīs atmosfēras un skaistuma kopumā.”

Arī dziedātāja Ieva Akuratere, kura šajā labdarības, koncertā uzstājās pirmo reizi, atzina, ka šī vieta ir ļoti īpaša. „ Šeit ir jūtama Dieva klātbūtne. Andrejs Mediņš vienmēr ir tik cilvēcisks. Ļoti patika viņa teiktais, ka mums nevajag būt pareiziem, bet īstiem. Burvīgi! Noteikti vēlos šeit atbraukt kopā ar saviem draugiem, kādā klusā dienā uz dievkalpojumu,” teica Akuratere. 

Pasākuma dienā muižas dārzā bija atvērtas radošās darbnīcas, kuras vadīja, mākslinieces Elita Patmalniece, Ilze Patmalniece un Ieva Bondare. Tāpat jau tradicionāli notika arī Bruknas muižas podnieku cepļa atvēršana. Par to bija parūpējies podnieks Artis Kleinbergs. Īpaši pasākumi visas dienas garumā bija arī mazajiem pasākuma apmeklētājiem.

Labdarības pasākuma gaidītākais notikums bija ikgadējais koncerts „Uzcel savu baznīcu!”, kurā piedalījās Intars Busulis un Abonementa orķestris, Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, Olga Rajecka, Aivars Hermanis, Ralfs Eilands, Aija Vītoliņa, Elza Rozentāle, Ieva Akuratere, Jānis Lūsēns, Atis Ieviņš, grupa „Putnu balle”, koris „Laiks" un citi Latvijā pazīstami mākslinieki. Koncertu vadīja Maija Kalniņa.

Labdarības akcija „Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012. gadā, kad priestera Andreja Mediņa iedvesmoti, vairāki Latvijā zināmi un radoši ļaudis nolēma palīdzēt uzcelt dievnamu. „Bruknas stāsts ir īpašs, jo vērienīgā celtne tiek būvēta un veidota pašu – „Kalna svētību kopienas" rokām. Ļaudis ceļ ne tikai fizisku ēku, bet rod spēku un ceļu atpakaļ pie sevis, pie dzīves, kas brīva no alkohola un narkotiku posta,” stāsta pasākuma veidotāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

pārdvesmotais

Vienīgā vieta Latvijā,kur var saskandināt ar pašu Dievu.

pirms gada, 2018.06.11 15:17

pačukstēšu

pa klusam ar izredzētiem saskandina pats priesteris

pirms gada, 2018.06.11 17:15

Apokalipse

Vērmanītī bārdainas sievietes, Bruknā armēņi ...

pirms gada, 2018.06.11 16:39

antiņš

Sektantu bars aug un vairojas. Drausmīgā paskata eņģeļiem tagad vēl papildus citi monstri, ne mazāk iespaidīgi.

pirms gada, 2018.06.11 19:45

antiņām

nu šī nav sekta, šie ir katoļi. Sektas ir Jehovas liecinieki,Vasarsvētku draudze, Jaunā paaudze, Prieka vēsts.Tās ir sektas.

pirms gada, 2018.06.11 22:25

Nožēla

Kaut viens pateiktu labu vārdu! Būtu vairāk Bruknu, nebūtu apokalipses

pirms gada, 2018.06.11 21:18

Skolotāja

Fantastisks koncerts! Superīgs Busulis! Viss ļoti labi pārdomāts, lai cilvēkam būtu ērti baudīt koncertu!

pirms gada, 2018.06.12 23:20

skolnieks

Nu kā ne, naš Intars! A kur nāša Laima?

pirms gada, 2018.06.14 17:33

Arī skolotāja

Klausies, skolniek! Pats esi dzirdējis klātienē Busuli? Un ziedojis Bruknai? Manuprāt, tev vēl augt un augt...

pirms gada, 2018.06.15 19:45

Ari skolotaja

tas macitajins uz mulkju rekina ari ir uzcelis to pili utt.un pirmkart man tas nav saprotams macitajs lidinas ar personigo helikopteri vtf.kas tas par macitaju par kadiem lidzekljiem.ziedot vel kam aferistam kura sheema ideali darbojas.cik vinjs ipasumus ir sagrabies.ziedojumi!es LV vel tadu bagatu macitaju nezinu kas ar helikopteriem lido un kaudzem ipasumi pieder.pretigi...

pirms gada, 2018.06.18 12:57

ne skolotāja

Pretīgi ir lasīt Ari skolotājas komentāru par naudas sagrābšanos uz muļķu rēķina. Cik pretīgi var būt skaudīgi cilvēki. Jo vairāk labu kāds dara, jo vairāk"tādu "ari skolotāju viņus norej. Kauns! Lai Mediņa kungam arī turpmāk Dieva svētība un spēks paveikt vēl daudzas labas lietas!

pirms gada, 2018.06.19 08:22

arī skolotājai

Kā vispār tāds cilvēks var būt skolotājs,ko vispār var kādam iemācīt - tikai melus ,skaudību un ļaunumu !

pirms gada, 2018.06.19 23:09

4ungurs

sektaa par gruubu bljodu ne tikai uzcelsiet pilis un baznicas tik uz prieksu...kads par to tik ierec iekapj helikopteri un nopirzas un aizlaizas :D macitajs b..n

pirms gada, 2018.06.20 08:17

Dieva bērns

Ha ha nabaga tautai skauž , ja kādu aizved ar helikopteru kaut kur . Tas jau nav mācītāja helikopters , vienkārši pārvietošanās līdzeklis . Kas tur liels , ātrāk tiek uz priekšu un labi ir , ja kāds paved ! Suņi rej , bet karavāna iet ... ????????

pirms gada, 2018.07.04 19:39

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju