FOTO: Asfalta svētki Svitenē

Ar oriģinalitāti un izdomu izcēlušies Rundāles novada Asfalta svētki, kas 28. aprīļa svētdienā norisinājās ceļā Pilsrundāle–Svitene. Idejas autori un organizatori ir jauniešu biedrības «Inicio» un «Mums pieder pasaule» (MPP) sadarbībā ar jauniešiem no Īslīces un nevalstisko organizāciju «Visam kronis». Svētku apmeklētāji bija ieradušies ne tikai no tuvējiem novadiem – Vecumniekiem, Bauskas, Jelgavas –, bet arī no Kandavas un Engures puses, Ragaciema un Rīgas.

Pasākuma mērķis – atzīmēt par novada «gadsimta notikumu» nodēvēto ceļa uz Sviteni remontu. Pagaidām uzklāta tikai asfalta seguma pirmā kārta, bet darbus paredzēts pabeigt šovasar, jūlijā, kad arī būs ceļa oficiālā atklāšana. Pasākuma dalībniekus sveica Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, vēlot veiksmi sportiskajā programmā un paužot cerību, ka šādus svētkus novada iedzīvotāji  pieredzēs arī nākotnē.

Dalībnieki ar lielu interesi iesaistījās visās aktivitātēs, kas uz ceļa tika rīkotas astoņu kilometru garumā. Pirmais nopietnais pasākums bija piecu kilometru skrējiens, kam starts tika dots netālu no Rundāles pils, asfaltētā ceļa sākumposmā.

Distances plūsmā iesaistījās skrējēji, nūjotāji, velosipēdisti, soļotāji – visi, kurus nebaidīja piecu kilometru attālums līdz finišam pie Baznīckroga. Pasākuma organizatori solījumu bija turējuši, un pēc piecu kilometru pieveikšanas visi pie Baznīckroga varēja atvilkt elpu un stiprināties ar garšīgām sviestmaizēm, pīrāgiem, malkojot tēju vai kafiju. Skrējiena garumā visus uzmundrināja Svitenes folkloras kopa. Teātra «Šurumburums» trupa bija centusies no sirds, lai atpūtas brīdis būtu saviesīgi jauks.

Kad atpūtas brīdī spēki atgūti, maršruts tika turpināts, jo gaidīja dažādas darbnīcas, kā arī fotoorientēšanās Bērsteles luterāņu baznīcas apkārtnē.

Zīmēšanai uz asfalta ar krāsainajiem krītiņiem visu bija sakārtojušas un zīmētājus gaidīja Alise Lapsa, kas pārstāvēja «Inicio», un Alise Šveda no MPP. Fotosesijas etapā dalībniekus iesaistīja Jogita Kampine, arī «Inicio» pārstāve. Viņa teica, ka ir priecīga par dalībnieku lielo interesi.

Mājās gatavotu kārumu degustācija gaidīja garšu darbnīcā. To bija noorganizējušas Rundāles novada pensionāru biedrības «Sudrabupe» seniores. Velta Kočajeva uzsvēra, ka ar jauniešiem sadarbojas regulāri, jo patīk viņu optimisms un dzīvesprieks, tas palīdz arī senioriem. Aktivitātes bija sakārtotas distancē triju kilometru garumā, visu varēja pagūt bez steigas un bez bailēm kaut ko nokavēt. Šajā ceļa posmā sakrātie punkti deva iespēju piedalīties loterijā svētku noslēgumā pie Svitenes muižas.

Galveno balvu loterijā nodrošināja Ivetas Burkānes apsaimniekotā Mazmežotnes muiža – vakariņas restorānā un koncerta biļeti divām personām izlozēja Asfalta svētku dalībnieki no Klapkalnciema Engures novadā Uldis un Ruta Dīči. Pēc rundālietes Līgas Helvigas ierosinājuma desmit toršu cepšanas meistares no Bauskas un Rundāles visus pasākuma dalībniekus iepriecināja ar trīs metrus garu un 33 kilogramus smagu torti.

Pievieno komentāru

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju