FOTO: Āra klavieres atrod savus izpildītājus un pielūdzējus 1

Jau otro nedēļu Bauskas Rātslaukumā ir āra klavieres. Tās nav kļuvušas par vienkāršu priekšmetu – klavieres atradušas gan savus izpildītājus, gan klausītājus.

Idejas autors un īstenotājs Matīss Kateņenko 27. jūnija vakarā rīkoja sava veida klavieru atvēršanas svētkus, uzaicinot uz tiem gan interesentus, gan arī labus draugus un paziņas. Īpašs šo svētku brīdis bija aicinājums atstāt uz klavierēm plaukstu nospiedumus. Jaunieši bija radoši, un uz klavierēm parādījās arī pēdu nospiedumi. Aktivitātēs iesaistījās aptuveni 20 klātesošie. Pats idejas autors saņēma piemiņas balvas no Bauskas novada domes vadības.

«Vēl viena lieta, kas cilvēkus dara laimīgus, ir mūzika, tāpēc Bauskā tagad ir āra klavieres,» teica M. Kataņenko. Viņš pastāstīja, ka klavieres zem klajas debess ir arī Jūrmalā un Kuldīgā. Parasti šādas klavieres iztur vienu sezonu. Lietus gan klavierēm diez vai nodarīšot daudz pāri, blakus ir plēve, un cilvēki aicināti lietus laikā klavieres apsegt.

Pasākuma laikā pie klavierēm sēdās virkne mākslinieku, iepriecinot sanākušos ar mūzikas skaņām. Viens no tiem bija jaunais pianists Zhuens Jangs, pazīstams kā Enzo. «Jums visiem jau ir vērts prasīt viņam autogrāfu,» par Enzo smaidīdams teica M. Kataņenko, atzīmējot pianista panākumus gan Latvijas, gan starptautiskos konkursos.

Pie klavierēm sēdās arī jaunā Ieva Vaivare. Viņa pastāstīja, ka spēlējusi arī pirmās dienas vakarā, kad klavieres uzstādītas. «Man ļoti patīk spēlēt – šī ir izcila ideja. Kuldīgā arī ir āra klavieres, tur es stundām esmu spēlējusi. Vakar izmantoju iespēju spēlēt, bija arī klausītāji, kas priecājās par manu klavierspēli,» stāsta I. Vaivare.

«Bauskas Dzīve» novēroja, ka klavieres regulāri piesaista arī pilsētas viesu uzmanību – spēlē gan mazi bērni, gan pieaugušie. Regulāri atnāk arī paši pilsētnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 5 dienām, 2020.01.24 11:34

Foto un video

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju