koksaki jebšu mutes,roku,kaju vīruss 23

miljie vecaki,ari jau bauska ir paradijies sis briesmigais viruss-Simptomi: - parasti sākas ar temp 38-39 C , ja virs 38.5 var dot zāles, es iedevu 1 nurofen svecīti -1-2 dienu laikā parādās pumpas, 1-2mm lieli tādi kā pūslīši mutē, ap muti, uz pēdām, plaukstām, vēlāk pat rokām kājām visā garumā, tikai uz ķermenīša nav/vai ir ļoti maz. PŪSLĪŠI NENIEZ (retos gadījumos varbūt tikai, mums vismaz neniez). Pumpas parādās 2-3 dienās, tad sāk izžūt. -slimība pāriet nedēļas laikā. ŠO LAIKU BĒRNS VAR INFICĒT CITUS. - slimību pārnes nonākot saskarē ar slimnieku, tā siekalām vai citiem izdalījumiem. Ar šo vīrusu saslimst bērni parasti līdz 5gv, retāk līdz 10. Zāles nav nepieciešamas, tikai pret temperatūru, ja iet virs 38.5. Mēs neko citu nelietojam. Smērēju kremiņu 1x dienā, vai kad liekas ka paliek sauss, kad sāks iet nost. Ceru ka šis kādam noderēs, vismas nebūs jālauza galva. Jo tiešām, mūsu ĢĀ īpaši neatpazina, neko arī daudz neteica par to. Arī 2 citiem gadījumiem ārsti nebija atpazinuši šo sērgu kā rezultātā neievēro karantīnu un saslimst citi mazuļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

omg

mums ari tas pats mazajai 10 menesisi visi simptomi atbilst,bij 2 dienas augsta temperatura,kakls,pumpas mute,tad uz kjermenja,tgd 5 gadigajai meitinjai vakar paradijas temp.ir ari sodien,sarkans kakls.so slimibu pati aizvakar atradu nettaa. http://calis.delfi.lv/blogs/posts/4329-koksaki-atnaca-neaicinats/lietotajs/92951-tofiks/ . daktere nespeja noteikt diagnozi diemzel tapec maza dzera antibiotikas un elpoja... kas bij lieki... turamies,daudziem galvas sapes:(( ieverojiet-mazgajiet berniem biezi rocinjas,zobinjus,dzeriet,skalojiet mutiti ar kumelishu teju,nelaidiet ciemos,sis virus ir loti lipigs:(

pirms 5 gadiem, 2014.08.21 12:56

mums ari

meitinai ir 2,5 gadini,tiesi tie pasi simptomi.teraude pretojas ka puķis ka tas ir stomatits un pa virsu alergija:D dr mortukane mes jus ta gaidam!

pirms 5 gadiem, 2014.08.21 12:58

Līva

Saslimst arī pieaugušie! Meitai viss sākās pirms nedēļas. Man vienā vakarā pēkšņi sāka kakls sāpēt, nākamajā dienā temperatūra līdz 39. Vēl pēc divām dienām čūlveidīgas pumpas ap degunu un sīkas pumpiņas uz pēdām un plaukstām, kas šorīt pārtapušas par tulznām/čūlām..... Ko man smērēt uz viņām?

pirms 5 gadiem, 2014.08.23 11:04

Jap

Paldies par informāciju - noteikti ir labāk zināt, kas tas ir par zvēru! Paziņām Rīgā mazais bija saķēris šo vīrusu - sākumā domāja, ka masaliņas, bet izrādījās šis vīruss. Veseļojieties! ;)

pirms 5 gadiem, 2014.08.24 14:04

arita k.

smerejiet zilo pioktaninu,un mute vai ap to,lai nav zilu muti jastaiga-solcoseryl:D mums ari visai gjimenei tas pats,pat tetis tgd slims tikai bez pumpam,laikam jau imunitate stipraka:)lai veicas:)

pirms 5 gadiem, 2014.08.26 20:55

.....

arī izslimojām šo pumpu veidu, nekādas īpašās zāles nebija vajadzīgas, pretniezes ziede un sakasītajām pumpām zilais šķīdums, lai tālāk neiekaist. Vien pēc pumpu pazušanas pēc kādām 2 nedēļām manam bērnam kāju pēdiņām gāja nost ādiņa..

pirms 5 gadiem, 2014.08.27 11:34

Aija

Šads vīruss ir ļoti izplatīts bērniem Rīgā

pirms 5 gadiem, 2014.08.29 08:26

Tamāra

Man mazajam gads un 10 mēneši,ar šitas vīruss izrādās,sākās ar temperatūru līdz pat 40 pāri grādiem un pumpām ap muti,BKUS pavadījām nakti,jo neko nedzēra un needa,tur uzstādija diagnozi - stomātīts... Bet nu noteikti tā nav ,kad otrajā dienā čūlas parādijās uz pēdiņām,plaukstiņām un seja ir traģiska vienkārši,pat uz ausīm čūlas,tad sāku meklēt inetā un uzreiz bija skaidrs kas tas ir ... murgs kaukāds... :( nekad nebiju ar šo vīrusu sastapusies.... pa ziņkārīgi ko rīt ģimenes ārsts teiks!!

pirms 5 gadiem, 2014.10.12 19:39

Kristine

Paldies! Man tas patiesam nodereja. Tie pasi simptomi, kas tika jau uzskaitīti. Manam bērnam ir gandrīz 2 gadi. Nevarēju saprast, kas tas tāds par zvēru. Mums arī izmetas uz muguras, pēdām, plaukstam, uz mandelem. Bija 2 dienas temperatūra. Saslimšanas sākuma pumpas bija pavisam mazinas, līdzīgas alergijai vai kaut kādai reakcijai. Pēc divām dienām pumpas palika nedaudz lielākas un piepilditas un aizsmaka bals. Devu tikai pret temperatūru zāles un daudz dzert. Smereju ar bērnu smeriti pumpu vietas kur paliek jau sauss. Tas it ka arī viss! Paldies māmiņām ka padalijaties ar informāciju:) es nomierinajos:)

pirms 4 gadiem, 2014.11.30 12:34

lea

Šo mazais (20 mēn) saķēra dārziņā. Pirmajā vakarā t ap 38,5, bet otrajā jau 39,5. aiznākošajā dienā uzradās mežģīņveida pumpas uz rociņām un kājām. Un, protams, milzīgs siekalu daudzums, kas bija dēļ mutes infekcijas.

pirms 4 gadiem, 2015.01.27 00:18

Saida

Mums ari ir sis vîruss meitai 1.6 menesi tem 39.5 in culas pa visu mutiti un plaukstam raud nakti pa 3 stundam

pirms 3 gadiem, 2016.05.25 16:13

Jānis

Līva

Saslimst arī pieaugušie! Meitai viss sākās pirms nedēļas. Man vienā vakarā pēkšņi sāka kakls sāpēt, nākamajā dienā temperatūra līdz 39. Vēl pēc divām dienām čūlveidīgas pumpas ap degunu un sīkas pumpiņas uz pēdām un plaukstām, kas šorīt pārtapušas par tulznām/čūlām..... Ko man smērēt uz viņām?

Man ir akurāt 100% šis variants.. vai kāds zina, ko ieteikt? Tas neizskatās,kā šeit aprakstītie bērnu varianti..

pirms 3 gadiem, 2016.09.05 10:06

Janis

Tikko šo izslimoju- reāli neko nesmērēju, bet pirmās aktīvākās dienas tirma plaukstas un pēdas un durstīja kā ar adatām. Pats nedēļas laikā pāriet un viss.

pirms 3 gadiem, 2016.10.06 13:34

Eva

Mana bebene patlaban slimo ar šo draņķi,dikti riebīgs vīruss.

pirms 3 gadiem, 2016.10.06 14:27

Jana valmiera

Mums tgd pa valmieru plosas.
Cinamies 3gadigam ir nokerts un loti sargajam 3menesus jaunako braliti.
Vel ceram slimnica negulet bet varbut pagulesim lai neaplipinatu braliti.
Puika ir lilla jo uz pumpam smereju pioaktinu lai pumpas uz prieksu nevairojas. Dzeram tabletes pret niezi. Smereja pretniezes smeri un bepanten. Dzeram daudz skidruma ;)

pirms 3 gadiem, 2016.10.10 17:57

zuze123

Jā, arvien vairāk dzirdams šis viruss

pirms 3 gadiem, 2016.10.12 21:19

kj

līduma bērndārzā ļoti daudz bērni saslimuši, arī mūsējie.

pirms 2 gadiem, 2016.10.25 15:35

santa-balvi

beidzot pie mums arii ir tas virus..
manam delam ir1,5 gadini... par brinumu mums temperaturas nebija, bet paradijas pumpas pie curinas.. sakumaa domaju ka saberzies vai arii pamperu vaina...
no rita nakamaja dienaa bernam bija visa seja nesmukas pumpnas, dupsis jelgans, negrib ne curat ne kakat jo sapgi, lauju ar plku dupsi skraidit. velak pamaniju paris pumpinas uz muguras. dievs dot ka vss atri beigsies, jo man vel ir otrs dels 2,9 menesi vecs un arste teica lai gatavojos ka vins ari saslims. mums arsts teca lai vispar ar pumpam neko nedaram, vienig edot kadu 4 dalu suprestna, bet mana mamma nopirka mums zyrtec sirupu un arsts atlava vinu dzert 2reizes diena.. neznu va palidzes jo si ir tik pirma diena.. veselojaties un Dievs lai dot veselibu...

pirms 2 gadiem, 2016.11.16 15:49

Liene -Limbazi

laikam mums ari tas pats virus,vis sakas ar temp.39.5 un ar izsitumiem mute domaju ka stomatits,bet sodien tresa diena un paradijas izsitumi1,2mm

pirms 2 gadiem, 2016.12.02 18:51

:(

Mums ari mazajai gadriz divi gadini ! Mums pirmas paradijas pumpas uz vedara tad rokam tagad uz kajam ! viram un man ari ir viss tas pats man sakas ar kakla sapem viram tikai pumpas sametas pa viau kermeni! Mazulei ari pa visu ir uz sejinaa gan pedejas paradijas mute gan nemanaz vinai vel! Paldies par ieteikumiem!

pirms 2 gadiem, 2016.12.04 19:49

Vecāku sarunas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju